AirPods iOS 15 ile Apple ID’ye bağlanacak

Apple iOS 15 ile birlikte AirPods sahiplerinin kulaklıklarını kaybetme korkusunu ciddi anlamda azaltacak gibi görünüyor. Tamamen kablosuz kulaklık, küçük olması nedeniyle kolaylıkla kaybolma riski taşıyor.

Ancak bu durum yeni iOS sürümüyle birlikte değişecek gibi görünüyor. iOS 15’in beta sürümünde kulaklığı bulmayı kolaylaştıracak özelliğin izleri yer alıyor. 9to5Mac sitesinin haberine göre, bu özellik kulaklığın Pro ve Max sürümlerini destekleyecek.

Apple’ın AirPods’u doğrudan Apple ID’ye bağlayacağı ve Bluetooth ile kaybolan kulaklığın yerini tespit edilebileceği belirtildi. Böylelikle kulaklık telefona bağlı olmasa bile Bul uygulamasında harita üzerinde AirPods’u görmek mümkün olacak.

iOS 15 ile AirPods Apple ID’ye bağlanacak olsa da, bu Apple ID’nin tüm avantajlarından faydalanılabileceği anlamına gelmiyor. Örneğin, AirPods için bir aktivasyon kilidi henüz sunulmuyor. Bu da kayıp AirPods’un yolda bulan herhangi bir kişi tarafından da kullanılabileceği anlamına geliyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...