AirPods iOS 15 ile daha kolay bulunabilecek

Apple, iOS 15 ile birlikte kablosuz kulaklığı AirPods’ta da bazı değişiklikler yapacak. Yeni işletim sistemiyle birlikte Bul uygulamasında AirPods için verilen destek iyileştirilecek. Buna ek olarak, görüşmelerde karşı tarafın sesi daha iyi duyulacak. Ayrıca, AirPods’la sesli bildirim desteği sunan uygulamaların sayısı artacak.

Apple’dan yapılan açıklamada, Conversation Boost özelliğinin görüşmeler sırasında başkalarını duymakta zorluk yaşayanlara yardımcı olacağı belirtildi. Kullanıcının konuştuğu kişinin sesini izole etmeye çalışacak olan bu özellik, ortam sesinin yansıtılması konusunda da kullanıcıya kontrol imkanı verecek.

AirPods’la gelen mesajları sesli olarak dinlemek mümkün. Ancak artık kulaklıkla başka önemli bildirimleri de sesli olarak duymak mümkün hâle gelecek.

airpods Bul uygulamasındaki desteğin artırılması sayesinde kaybedilmesi kolay olan AirPods’u bulmak da biraz daha kolaylaşacak. Yeni özellikler arasında bir yakınlık görünümü de bulunuyor. Bu görünümle kullanıcılar kulaklıklarına ne kadar uzak olduklarını daha net biçimde görebilecek. Ayrıca AirPods’tan uzaklaşıldığı zaman iPhone da kullanıcıyı uyaracak.

AirPods sahipleri Apple’ın FaceTime‘da sunduğu Uzamsal Ses desteğinden de yararlanabilecek. Uzamsal Ses desteğinden Mac ve Apple TV üzerinde faydalanmak da mümkün olacak.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun