Acer TravelMate P6 serisini iki yeni modelle genişletiyor

Acer, çalışmalarının büyük bölümünü hareket halinde gerçekleştiren profesyoneller için tasarladığı TravelMate P6 serisinin Windows 10 Pro işletim sistemli yeni dizüstü bilgisayar modellerini duyurdu. Dayanıklılık ve uzun pil ömrü gibi özellikleri öne çıkarılan TravelMate P6 ve TravelMate P6 Spin, hareket halindeki kullanıcıların karşılaşabileceği her türlü sonuca dayanıklı olması amacıyla tasarlandı.

Sunum, tablet, dizüstü bilgisayar ve çadır modlarında kullanılmak için 360 derece döndürülebilen Corning Gorilla Glass dokunmatik ekranlı dönüştürülebilir cihaz seçeneği de seride yer alıyor. Yeni dizüstü bilgisayarlar, not almak ve çizim yapmak için Windows Ink destekleyen ve cihazın kasasına yerleştirilebilen Acer Active Stylus ile geliyor. Ayrıca, yeni geleneksel kapaklı modeller 11. Nesil Intel Core i7 vPro’ya kadar işlemcilerle güncellenirken, cihazın daha kolay içerik paylaşımı için dümdüz yatırılmasını sağlayan 180 derecelik menteşe tasarımından faydalanarak birlikte çalışmayı kolaylaştırıyor.

Acer Dizüstü Bilgisayarlar ve BT Ürünleri Genel Müdürü James Lin, TravelMate P6 serisinin yeni üyeleri için şu ifadeleri kullandı: “Yeni Acer TravelMate Spin P6, not almadan çizime, sunumlardan kontrat imzalamaya ve video paylaşmaya kadar dahili modlarıyla toplantılarda pek çok işlem için uzun vakitler harcayan profesyoneller için ideal bir bilgisayar. Bilgisayarın iş seyahatleri için ideal olan dayanıklı, ince ve hafif kasası ile günlerce şarj etmeden kullanılabilmesi de çalışanların beğenisini kazanacak.”

Acer TravelMate P6 ve Spin P6 özellikleri

Dizüstü bilgisayarın 14 inçlik, 16:10 FHD+ (1920 x 1200) ekranı, ekstra ekran alanı sağlayarak web sayfalarının, hesap tablolarının ve diğer içeriklerin daha az kaydırma ile görüntülenmesine olanak tanıyor. Dahili Acer PrivacyPanel’ı etkinleştirerek görüntü açıları 90 derece ile kısıtlanabildiği gibi, yüzde 100 sRGB renk gamına sahip IPS paneli, 170 dereceye kadar görüntü açılarında doğru renkler sunuyor. Tam boy ve arka aydınlatmalı klavye, yazı yazmayı konforlu hale getirirken, seyahat edenlerin uçak kabini gibi düşük aydınlatmalı ortamlarda rahatça çalışmasını sağlıyor. Ultra hızlı yanıt veren, çizilmelere dayanıklı Corning Gorilla Glass touchpad ise hassas hareket kontrolünü destekliyor.

Tüm yeni modellerde kristal netliğinde video konferans için çift hoparlör bulunurken, dört mikrofonlu ses sistemi, sesleri 2 metreye kadar mesafeden alabilirken, hızlı ve doğru sesli komutlar verilebilmesini sağlıyor. Yerleşik akıllı amfi, derin bas ile bozulmayan ses çıkışı sunarken, hoparlörler için ses seviyesi arttıkça ekstra koruma sağlıyor.

Yalnızca 16.8 mm kalınlığındaki TravelMate Spin P6 ve TravelMate P6, ince ve taşınabilir olmanın yanı sıra, sırasıyla 1 kg ve 1.1 kilogramdan başlayan ağırlıklarıyla son derece hafifler. Cihazların kasaları, aynı kalınlıktaki standart alüminyum alaşımlı kasalara göre daha güçlü ve daha hafif olan bir magnezyum-alüminyum alaşımdan oluşuyor. 20 saate kadar varan uzun pil ömrü sayesinde TravelMate P6 kullanıcıları, gün boyunca bilgisayarlarını sürekli şarj etmek zorunda kalmadan çalışabilir ve ihtiyaç duyduklarında hızlı şarj ile pili bir saat içinde yüzde 80’e kadar doldurulabilirler.

Acer TravelMate p6
Acer TravelMate P6

Yeni TravelMate P6 modelleri, en yeni 11. Nesil Intel Core i7 vPro işlemciler ve 32 GB’ye kadar DDR4x bellek sayesinde ister sunum ister video konferans görüşmesi yaparken yüksek güç ve performans sunuyor. NVMe teknolojisini kullanan 1 TB PCIe Gen3 x4 SSD, kullanıcıların tüm çalışmalarını tek bir yerde tutmasına imkan tanıyor.

Toza ve suya karşı ABD askeri standardı MIL-STD-810H uyumluluğu taşıyan TravelMate P6 modelleri, havaalanı güvenlik kontrollerinde alabilecekleri darbeler, düşmeler ve diğer aksiliklere karşı dayanıklı.

TravelMate P6, parmak izi okuyucu ve kızılötesi web kamerası ile Windows Hello kullanarak hızlı ve güvenli oturum açma işlemleri için Windows 10 Pro’nun güçlü güvenlik özelliklerinden faydalanıyor. Acer User Sensing teknolojisi, dizüstü bilgisayarı uyandırmak veya kilitlemek için bilgisayarın önünde birinin olup olmadığını algılarken, Windows Hello, bu kişinin bilgisayarın sahibi olup olmadığını tespit edebiliyor. Ayrıca, sistemin web kamerası kullanılmadığında gizlilik için fiziksel olarak kapatılabiliyor. Trusted Platform Module (TPM) 2.0 yongası ve Intel vPro® platformuna entegre gelen Intel Active Management Technology, güvenli kimlik doğrulamayı kolaylaştırırken, şirket verilerini koruma altına alıyor.

Acer TravelMate P6 ve Spin P6 fiyatları

Acer TravelMate P6 eylül ayında Avrupa’da 999 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. TravelMate Spin P6 ise yine eylül ayında 1199 avrodan başlayan fiyatlarla kullanıcıların karşısına çıkacak.