Teknoloji

Acer ConceptD 3 ve ConceptD 7 dizüstü bilgisayarlar Türkiye’de; işte fiyatları

acer conceptd 3

Acer’ın geçtiğimiz aylarda duyurusunu gerçekleştirdiği ConceptD 3 dizüstü bilgisayarları duyurdu. ConceptD 3 serisi 10. Nesil Intel Core i5-10300H işlemci, NVIDIA GeForce GTX 1650Ti grafik işlemciler, 16 GB DDR4 bellek ve 512 GB PCIe SSD kombinasyonuyla, 2D ve 3D tasarımları üzerinde çalışan yaratıcı profesyonellerin hareket halindeyken ihtiyaç duyduğu gücü fazlasıyla sunuyor.

ConceptD 3’ün PANTONE onaylı FHD (1920 x 1080 piksel) IPS ekranı, sRGB yüzde 100 renk gamı ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor. Dolayısıyla da renk hassasiyetinin maksimum önem kazandığı tasarım işlerinde, kullanıcılara renk doğruluğunu garanti ediyor. Parlama önleyici Corning Gorilla Glass 5 kaplaması ise ekranın her ortamda bu doğruluğu sürmesini mümkün kılıyor.

Özel katı seramik koruyucu katman sayesinde sağlam, lekeye dayanıklı ve pürüzsüz beyaz kaplamasıyla göz dolduran ConceptD 3, magnezyum ve alüminyum alaşımı sayesinde 1,7 kg ağırlığa sahip. Normal alüminyumla karşılaştırıldığında aynı kalınlıkta yüzde 20 daha hafif ve neredeyse iki kat daha dayanıklı.

Dizüstü bilgisayar aynı zamanda gün boyu dayanan pil ömrüyle hareket halindeyken dahi daha rahat ve konforlu bir çalışma deneyimi sağlıyor. Acer, yüksek işlemci ve grafik gücü gerektiren donanımlarda oluşması muhtemelen ısınma sorununu ise stratejik olarak yerleştirilmiş 2 adet soğutma fanı ve 2 adet ısı borusu ile yeni termal soğutma teknolojisi sayesinde çözüyor. Bu teknolojinin oluşturduğu aerodinamik “girdap akışı”, tüm bileşenlerin serin kalmasını sağlarken yüzeyde sıcaklık oluşmasını da engelliyor. Üstelik yüksek performansla çalışan bilgisayarın gürültü düzeyini de 40 dBA’nın altında tutuyor.

Acer’ın belirttiğine göre ConceptD 3’ün her özelliği yaratıcı profesyonellerin işlerini bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Tam boy klavye, görüntüleri hazır bir şekilde kırpmak veya renk profillerini değiştirmek için ortam içerikleri odaklı kısayol tuşlarına sahip. Daha geniş dokunmatik fare ve yumuşak bir geçişle yanıp sönen sarı renkli arka ışık ise düşük ışıklı ortamlarda bile işlerin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesini sağlar. Makas anahtarlı klavyenin dokunma hissi tasarımı ve 1,55 mm’lik tuş hareketi mesafesi daha akıcı, konforlu ve daha sessiz bir yazma deneyimini mümkün kılıyor. Corning Gorilla Glass kaplı dokunmatik fare, kaydırma ve gezinme sırasında daha fazla alan sağlamak ve Windows’daki çoklu dokunma hareketlerini desteklemek için önceki nesle göre yüzde 27 oranında daha büyük tasarlandı.

Intel Wi-Fi 6 (Gig+) standardına sahip olan ConceptD 3, standart 802.11ac 2×2 80 MHz (867 Mbps) bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek bağlantı hızı sunuyor. Bu özellik kullanıcıların, yayın yaparken veya video konferanslarda karşılaştıkları gecikmeyi azaltıyor. Dizüstü bilgisayar, HDMI, 3 adet 2. Nesil USB 3.2, SD 7.0 kart okuyucu, 40 Gb/sn’ye kadar dosya aktarım hızına sahip Thunderbolt 3 ve USB Type-C gibi bir profesyonelin ihtiyaç duyulabileceği tüm bağlantı noktalarına sahip. Mühendisler, mimarlar, videografi, sinematografi ve 3D animasyon uzmanları, yapay zeka profesyonelleri ve daha birçok uzmanın taleplerini karşılamak için Bağımsız Yazılım Üreticileri (ISV’ler) tarafından test edilmiş ve onaylanmış bir donanım çözümü gerekir. ConceptD 3 dizüstü bilgisayar, şık kasasında bir araya getirdiği yüksek performans ve en yeni teknolojilerle ISV sertifikalı donanımlar sunuyor.

Daha Fazla Güç İsteyenlere Acer ConceptD 7

ConceptD 7’nin PANTONE onaylı 4K UHD IPS ekranı, Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor. ConceptD 7 dizüstü bilgisayar, 10 Nesil Intel Core i7-10750H işlemci, NVIDIA GeForceRTX 2080 SUPER MaxQ grafik kartı, 16 GB DDR4 bellek ve 1 TB PCIe NVMe SSD şeklindeki güçlü konfigürasyonu sayesinde 3D tasarımlar üzerinde çalışan profesyonel kullanıcıların performanstan ödün vermeden çalışabilmesini mümkün kılıyor. Zamanının ötesinde tasarım anlayışı ile son derece modern bir cihaz olan ConceptD 7 aynı zamanda 2020 Red Dot Tasarım Ödülünün sahibi olan modeller arasında yer alıyor.

Ayrıca Acer, ConceptD dizüstü bilgisayarlarında kullanıcılara “Dayanıklılık Sözü” veriyor. “Acer Dayanıklılık Sözü” kampanyası kapsamında kullanıcılara, ilk bir yıl içinde üründe bir donanım arızası oluşması ve garanti kapsamında onarılması halinde, ürün için ödenen bedelin yüzde 100’ünün (KDV hariç) geri ödenmesi talebinde bulunma hakkı veriliyor. Bunun için kampanya kapsamındaki ürününün alındıktan itibaren 30 gün içinde kaydının yapılması ve 1 yıl içinde arıza oluşması durumunda arızayı bildirmek için müşteri iletişim merkezinin (0850 222 2237) aranması ve geri ödeme talebinin işleme alınması için de ilgili web sitesindeki kısa formun doldurulması yeterli oluyor.

Acer ConceptD 3 dizüstü bilgisayar, 12 bin 999 TL, ConceptD 7 ise 21 bin 999 TL fiyatıyla satışta.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER