Teknoloji

Acer Chromebook Spin 713 dönüştürülebilir 2K ekranlı ve Project Athena tabanlı

Acer Chromebook Spin 713 dönüştürülebilir 2K ekranlı ve Project Athena tabanlı

Acer bugün, bireysel tüketicilere ve kurumsal müşterilere yönelik Chromebook serisini yeni şık Acer Chromebook Spin 713 (CP713-2W) ve Acer Chromebook Enterprise Spin 713 modelleriyle genişletti. 10. Nesil Intel Core kurumsal işlemcileriyle bağlantı seçenekleri, üretkenlik, performans ve platform kararlılığı alanlarında en yeni teknolojileri sunan modeller, kurumların bulut üzerinden çalışırken aradığı üstün üretkenlik becerisi ve performans ihtiyacını karşılıyor. Son teknoloji donanımlar, teknik özellikler ve tasarım, Chrome OS’in hızı, güvenliği ve sadeliğiyle bir araya geliyor.

Intel’in Project Athena adını verdiği inovasyon programına dahil olan Acer Chromebook Spin 713, gücünü birinci sınıf performans ve pil ömrü sunan en yeni 10. Nesil Intel Core işlemcilerden alıyor. Üründeki 2K 13,5 inç VertiView ekran, üretkenliği artıran 3:2 en boy oranıyla dikey konumda daha fazla görüntü sunarak ekranı kaydırma ihtiyacını azaltıyor.

Project Athena yenilikleri

Acer Chromebook Spin 713 (CP713-2W), Intel’in Project Athena inovasyon programı dahilinde Intel ile birlikte geliştirildi. Bu program, en gelişmiş dizüstü bilgisayar deneyimlerini ve tasarımlarını ortaya çıkarma amacıyla başlatıldı. Gereken teknik özellikleri ve temel deneyimleri sunduğundan emin olmak için sıkı testlerden geçen ürün, her yerden çalışmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu hızı, anında açılma özelliğini ve pil ömrünü sunuyor.

“Acer Chromebook 713, Project Athena inovasyon programı kapsamında Acer ve Intel’in yürüttüğü çalışmaların sonucunda ortaya çıktı.” diyen Intel Müşteri Bilgisayarları Grubu Başkan Yardımcısı Josh Newman, sözlerini şöyle sürdürdü: “10. Nesil Intel Core işlemcilerinden güç alan, Acer’ın ilk Project Athena tabanlı Chromebook modeli olağanüstü performans ile kurumsal müşterilere üst düzey üretkenlik sağlıyor.”

İşlemci performansı alanında bugüne kadar gelinen en son noktadaki güçlü 10. Nesil Intel Core işlemciler birden fazla uygulama, sayfa, uzantı ve benzeriyle aynı anda çalışma olanağı sunuyor. Kullanıcılar cihazın hızlı şarj edilebilen ve 10 saat2 kullanım imkanı sunan piliyle iş saatlerinde ve ötesinde üretken olmayı sürdürebiliyor. Cihaz 16 GB’a kadar DDR4 SDRAM ve 256 GB’a kadar PCIe NVMe SSD depolama sunuyor.

Acer Chromebook Spin 713 dönüştürülebilir 2K ekranlı ve Project Athena tabanlı

Yeni Acer Chromebook Spin 713, yüzde 18 daha fazla dikey alan sunan ve ekranı aşağı kaydırma ihtiyacını azaltan 3:2 e boy oranına sahip 13,5 inç VertiView ekrana sahip. 2256 x 1504 piksel çözünürlükteki IPS ekran, video izlerken veya Google Play’deki uygulamaları kullanırken 2K netliğinde görüntüler sunuyor. Corning Gorilla Glass ile üretilen dokunmatik ekran ve touchpad çizilmelere karşı dayanıklı olmalarının yanı sıra rahat bir kullanım deneyimi de sağlıyor.

İnce çerçeveler ise dizüstü bilgisayarın canlı görüntülerinin daha da öne çıkmasına yardımcı oluyor. İki adet entegre stereo hoparlör birinci sınıf ses kalitesi sunarken çift mikrofon da sesin geldiği yeri hassas bir şekilde belirleyerek net iletişim imkanı veriyor.

Acer Chromebook Spin 713 yepyeni tasarımlı alüminyum kasası askeri sınıf dayanıklılık standartlarına (U.S. MIL-STD 810G ile uyumlu) uygun bir yapıya sahip. Kasa bu sayede bükülmeye, eğilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklılık sunuyor. Sağlam tasarım ve darbe emici bölümler sayesinde ürün 122 cm yükseklikten düşmeye ve aşağı yönlü 60 kg basınca dayanabiliyor.

360 derece açılabilen dönüştürülebilir tasarım sayesinde dokunmatik ekran dört farklı modda kullanılabiliyor. Sunumlar için ekran modu, eğlence için tablet modu, klavyeyi kullanmak için dizüstü bilgisayar modu ve küçük alanlarda kullanım için çadır modu tercih edilebiliyor. Arka aydınlatmalı klavye çeşitli aydınlatma koşullarında üretkenliği artırıyor. Kolayca taşınabilen bu dönüştürülebilir tasarımlı cihaz, 16,8 mm inceliği ve 1,37 kg ağırlığıyla çantalara rahatlıkla sığarak sık seyahat eden kişilere ideal bir çözüm sunuyor.

Acer Chromebook Spin 713 tüketicilere ve kurumlara kesintisiz bağlantı sunmak için çeşitli seçeneklere sahip. Üründe her biri USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps’e kadar), USB-C ile DisplayPort ve USB şarj desteği veren iki adet USB 3.1 Type-C girişi bulunuyor. Ayrıca bir adet HDMI bağlantısı, USB 3.0 girişi ve MicroSD kart okuyucu yer alıyor. 2×2 MU-MIMO teknolojili çift bant Wi-Fi 6 AX201 (802.11ax) standardı hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantı sunarken, Bluetooth 5.0 ise çevre birimlerini bağlamak için kullanışlı bir yol sunuyor.

Acer Chromebook Spin 713’in dokunmatik paneli ve touchpad’i tercihe bağlı olarak Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass ile kaplı olarak geliyor.Özel formüllü CorningGorilla Glass dokunmatik ekranlar ve touchpad’lerde koku ve leke bırakan mikroorganizmaların gelişimini azaltıyor.

Acer Chromebook Enterprise Spin 713

Acer Chromebook Spin 713 dönüştürülebilir 2K ekranlı ve Project Athena tabanlı

Yeni Acer Chromebook Enterprise Spin 713, kurumların çok sayıda cihazı yönetmesine imkan veren Chrome Enterprise Upgrade çözümüyle birlikte geliyor. Çalışanların cihazları paylaştığı ve ofis dışında kullandığı sağlık ve perakende sektörü gibi ortamlar için ideal olan Chrome Enterprise, bulut üzerinden çalışanlara güvenli ve verimli bir ortam oluşturuyor.

Chromebook’un hızlı ve güvenli işletim sistemi bulut tabanlı bir iş gücü oluşturma, yönetme ve bunu destekleme süreçlerini sadeleştiriyor. BT departmanları Chromebook Enterprise’ın kapsamlı, entegre güvenlik kapsamından rahatlıkla yararlanabiliyor. BT yöneticileri web tabanlı yönetim özellikleri sayesinde kolaylıkla güncelleme ve ayar yapabiliyor, uzantılar ve politikaları uygulayabiliyor[8]. Bu da Acer Chromebook Enterprise Spin 713’ün kurulumunu ve yönetimini kolaylaştırıyor, çalışma süresini artırıp toplam sahip olma maliyetini (TCO) düşürüyor.

“Her ölçekten şirket, çalışanlarının ofiste veya evde iş arkadaşlarıyla bağlantı kurup birlikte verimli çalışabilmesi için bulut tabanlı araçlar kullanmaya başladı.” diyen Acer BT Ürünleri İş Birimi Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni Acer Chromebook Spin Enterprise 713, BT yönetiminin aradığı güvenlik, kurulum kolaylığı, yönetilebilirlik ve yatırım getirisini sunarak şirketlerin çok daha fazlasını başarmasını sağlıyor.”

Acer Chromebook Spin 311

Acer Chromebook Spin 311
Acer Chromebook Spin 311

Acer bugün ayrıca, okul projeleri ve günlük işler için tasarlanan tüketici dostu 11,6 inç dönüştürülebilir Chromebook Spin 311 (CP311-3H) modelini de tanıttı. Gücünü Mediatek MT8183 işlemciden alan model, aynı anda birden fazla uygulama, web sayfası ve belge çalıştırmak için gereken performansı sunuyor. 15 saate ulaşan uzun pil ömrü, uzun çalışma, iş ve oyun saatlerinde öğrencileri ve aileleri yarı yolda bırakmıyor.

Yalnızca 1 kg ağırlığındaki Acer Chromebook Spin 311 okul çantalarına kolayca sığabiliyor ve okul projeleri, iletişim ve eğlenceli uygulamaları kullanmak için eve rahatlıkla taşınabiliyor. Bu yeni Chromebook modeli, Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass HD dokunmatik IPS ekranı ve içbükey tuşlara ve yeterli basış mesafesine sahip yeni geliştirilen klavyesi ile kullanışlı ve eğlenceli bir deneyim sunuyor. Geniş görüş alanlı web kamerası, 802.11ac 2×2 MU-MIMO Wi-Fi ve Bluetooth 4.2 gibi özellikler de Google Hangouts, Google Classroom ve daha fazlasıyla iletişim için gereken her şeyi aile üyelerine sağlıyor.

Yeni Chromebook Spin 713, Chromebook Enterprise Spin 713 ve Chromebook Spin 311; Google Play üzerindeki Android uygulamalarını destekliyor. Böylece kullanıcılar üretkenlik, yaratıcılık, hizmet ve diğer kategorilerde sevdikleri tüm uygulamalara erişebiliyor.

Fiyat ve çıkış tarihi bilgileri

  • Acer Chromebook Enterprise Spin 713, ağustos ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 899 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook Spin 713 (CP713-2W), haziran ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 699 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook Spin 311 (CP311-3H), haziran ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 299 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER