30 bin dolarlık Apple Watch taklidi kol saati; Swiss Alp Watch Final Upgrade

İsviçreli saat ustası H. Moser, Swiss Alp Watch Final Upgrade ile simgesel Apple Watch tasarımının başka bir yorumuyla yeniden karşımıza çıktı. Bu, yalnızca Apple’ın tasarımıyla değil, aynı zamanda Hodinkee aracılığıyla Apple’ın macOS, iOS ve watchOS ürünlerinde bulunan yükleme tekerleğinin taklidini de içeren, 30 bin 800 dolarlık bir Vantablack eseri.

Moser, “Güncellemeye gerek yok, kötü bir özerklik yok, gereksiz özellikler yok, sinir bozucu bildirimler yok, sadece gerçekten ihtiyacınız olan tek hatırlatma: Tüm gürültüden kopmak ve her anı beslemek.” diye övünüyor yeni saati hakkında.

Moser, Alp Watch serisi Apple Watch benzeri saatlerini yıllardır üretiyor. Bu son ürünle orijinal modeline (Apple’ın orijinal akıllı saatinden birkaç ay sonra piyasaya sürülen) geri dönüyor. Şirket, saatçilik dünyasındaki keskin tasarım seçimleriyle tanınıyor. Örneğin bir zamanlar, saatçilik standartlarını protesto etmek için gerçek İsviçre peynirinden yapılmış bir saat çıkarmıştı.

Moser, 2016 yılından bu yana Alp Watch’un çeşitli renk ve materyallerde çeşitli versiyonlarını çıkardı. Ancak İsviçreli Alp Watch Final Upgrade modeli (adından da anlaşılacağı gibi) görünüşe göre şirketin Apple’ın akıllı saatini taklit ettiği en son model oluyor.

Final Upgrade modeli, Apple’ın OLED panellerinin “gerçek siyahlarından” bile daha koyu bir siyah olmayı vaat eden (görünür ışığın yüzde 99,965’ini emen) bir Vantablack yüzüyle tüm benzerler arasında en eğlenceli olanı olabilir. Aslında saatin ibreleri de siyah; sadece ton farkı nedeniyle bu ilk bakışta anlaşılmıyor.

Ancak en akıllıca yönü, Apple’ın önyükleme göstergesini yansıtan, saat 6 konumundaki “yükleme tekerleği” dir. Tekerlek aslında tamamen işlevsel bir mekanik saniye ibresi göstergesidir. Vantablack yüzünde, arkasında dönen degrade ikinci el çarkının yükleme etkisi yarattığı kesiklerden oluşuyor.

Her şeye rağmen Swiss Alp Watch Final Upgrade ciddi bir donanım parçasıdır. Moser hâlâ üst düzey bir saat yapım şirketi ve saatin içindeki elle yapımı HMC 324 Manufacture da inanılmaz bir makine parçasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Watch Series 7 ile kayış alışverişi biraz daha karışıyor

H. Moser Swiss Alp Watch Final Upgrade, 30 bin 800 dolarlık fiyat etiketinin yanı sıra, planlanan sadece 50 adetlik sınırlı üretimiyle de kolay sahip olunabilecek bir kol saati değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...