29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Google’dan özel doodle

29 ekim cumhuriyet bayramıGoogle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladığımız bu anlamlı günde Türkiye’de arama yapmak için arama motoruna giren kullanıcılarını özel bir doodle ile selamlıyor.

29 Ekim’e özel doodle, Google’ın ana sayfasında görülüyor. Google kelimesi, cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki gazetelerde gördüğümüz tarzda yazılmış. İkinci “O” harfi yerine mavi, hafif bulutlu bir gökyüzü içeren, elips şekilli büyük bir pencere ve onun içine yerleştirilmiş, dışa doğru da taşan, dalgalanan Türk bayrağı barındırıyor. Bu arada arama sonuç sayfalarında da aynı doodle’ın bayraksız versiyonu sol üst sayfada logo yerine yer alıyor.

Bu doodle’a tıklayan kullanıcılar Google’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili arama sonuçlarına ulaşıyor. Öte yandan eğer isterseniz, Google’ın hazırladığı bu özel doodle’ı, sağ alt köşesinde yer alan paylaşma aracı sayesinde sosyal medyada veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu haber vesilesiyle Teknoblog olarak Cumhuriyet Bayramınızı kutluyoruz. Bu aziz vatan için mücadele eden, şehit olan; kuruluşuna katkıda bulunan tüm değerli insanları rahmetle ve minnetle anıyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...