Zappos’un eski CEO’su Tony Hsieh hayatını kaybetti

Yurt dışında popüler olan bir çevrimiçi ayakkabı satış mağazası olan Zappos’un CEO’luğunu uzun zaman boyunca yürüten ve geçtiğimiz aylarda bu görevden ayrılan eski CEO Tony Hsieh, hayatını kaybetti.

Hsieh, Las Vegas merkezli şirkete 20 yılını verdikten sonra geçtiğimiz ağustos ayında emekliye ayrılmıştı. Zappos, onun liderliği altında özellikle müşteri hizmetleriyle ve çalışan odaklı şirket kültürüyle bilinen bir şirket hâline gelmişti. Mutluluk Dağıtmak adını verdiği otobiyografisinde bu felsefesini detaylı bir şekilde anlatmıştı. Bu otobiyografi en çok satan kitaplar arasına girmiş ve Türkçeye de çevrilmişti.

Amazon, 2009 yılında Zappos’u 1.2 milyar dolar karşılığında satın almış ve Hsieh CEO’luk görevini sürdürmüştü. 2010 yılında verdiği demeçte e-ticaret devine satış kararını Amazon’un Zappos’un kültürünün eşssizliğini anladığı ve bunu korumayı görev edindiği için verdiğini dile getirmişti. “Amazon’u, örneğin, depo sistemlerimizi yeniden tasarlamak için yardıma ihtiyacımız olursa, istersek işe alabileceğimiz dev bir danışmanlık şirketi olarak düşünüyoruz.”

CNN’in belirttiğine göre, 46 yaşında hayatını kaybeden Hsieh, ailesini ziyaret ettiği Connecticut’taki evde çıkan yangında ağır yaralanmıştı.

Zappos CEO’su Kedar Deshpande, yayınladığı blog yazısında, “Tony’nin nezaketi ve cömertliği etrafındaki herkesin hayatına dokundu, çünkü onun mantrası başkalarına ‘Mutluluk Vermek’ idi.” dedi. “Ruhu sonsuza kadar Zappos’un bir parçası olacak ve kendimizi çok tutkulu olduğu işe devam etmeye adayarak onun anısını onurlandırmaya devam edeceğiz.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...