YouTube’un önünde reklamsız kullanım modelini başlatmak için uzun bir yol bulunuyor

youtube-logo-140415

YouTube, geçtiğimiz kasım ayında duyurduğu Music Key isimli platformuyla en azından müzik kısmında kullanıcılarına reklamsız bir deneyim yaşatmak için ilk adımını atmıştı. Ancak video paylaşım sitesinin reklamsız deneyimi müzik dışında kalan içeriklere taşıması pek kolay olmayacak gibi gözüküyor.

The Information’da yer alan habere göre, Google video yapımcılarını reklamsız servise ikna etme konusunda sıkıntı yaşıyor. Haberde YouTube’un ikna çalışmalarında işi bazı kanalları tehdit etmeye kadar götürdüğü öne sürüldü. YouTube’un kanal sahiplerini arama sonuçlarından çıkartmakla korkutmaya çalıştığı iddia ediliyor.

The Information’ın haberinde televizyon kanallarının da YouTube’a ücretli abonelik modeli konusunda direniyor olabileceği belirtildi. Dünyanın dört bir yanından pek çok kanalı YouTube’da boy gösterse de, her birinin de kendi ülkelerinde veya küresel düzlemde farklı abonelik servisleriyle anlaşmalarının bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Bütün bu gelişmeler ışığında YouTube’un reklamsız modelinin çıkışı uzun bir zaman alacak gibi gözüküyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun