YouTube Coachella müzik festivalinden canlı yayınlara yeniden başlıyor

google news abone ol

Dünyanın en popüler müzik festivallerinden biri olan Coachella, COVID-19 nedeniyle verilen iki yıllık zorunlu aranın ardından geri dönüyor. Coachella festivalini yine YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlarla takip etmek mümkün olacak. YouTube bu yayınlarda izleyicileri nelerin beklediği konusunda bazı bilgiler paylaştı.

Festivalin 15-17 Nisan tarihleri arasındaki ilk hafta sonunda izleyiciler üç farklı canlı yayın akışından birini takip edebilecek. Her bir yayın akışında farklı performansları izlemek mümkün olacak. Yayınlar Türkiye saatiyle 16 Nisan’da saatler tam gece yarısını gösterdiğinde başlayacak ve pazartesi gecesine kadar devam edecek. Yayınlarda sanatçılarla yapılan röportajları ve tekrar gösterimleri izlemek mümkün olacak.

YouTube, bir sonraki hafta sonunda ise Coachella Curated adını verdiği bir deneyim sunacak. Bu deneyimde performans tekrarları, mini belgeseller ve sanatçı yorumları yer alacak. Coachella Curated hakkındaki detaylı bilgiler yakında paylaşılacak.

YouTube Coachella deneyimine bu yıl başka yenilikler de ekleyecek. İlk kez yayınlarda Canlı Sohbet açık tutulacak. Takvimdeki gerçek zamanlı değişiklikler de sohbetlerde en üste sabitlenerek duyurulacak. Bazı içerik oluşturucuları da Coachella’dan Shorts videoları paylaşacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR