YouTube 2020 için bir Rewind videosu yayınlamayacak

YouTube’un her yıl sonunda yayınladığı; yapımcılara, eğilimlere ve platformdaki önemli anlara vurgu yapan YouTube Rewind videosu bu yıl hazırlanmayacak.

Şirket konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınladı. “2020 farklı bir yıl.” diyen YouTube, bu sanki yokmuş gibi devam etmenin doğru gelmediğini dile getirdi. YouTube, 2010 yılında başlattığı ve o zamandan bu yana bir gelenek hâlini alan Rewind’ı ilk kez bu yıl gerçekleştirmeyecek. Rewind son yıllarda yapımcı camiası arasında bir tür şaka malzemesi hâline gelmişti. Örneğin, 2018’de yayınlanan video tüm zamanların en çok “beğenmeme” toplayan videosu olmuştu. Buna rağmen, Rewind videoları YouTube’un kültürünü açık biçimde ortaya koyan videolar olarak biliniyor.

YouTube, yayınladığı açıklamada “2020’de gerçekleşen pek çok iyiliğin hepiniz tarafından yaratıldığını biliyoruz.” dedi. “İnsanları ayağa kaldırmanın, baş etmelerine yardımcı olmanın ve onları güldürmenin yollarını buldunuz. Zor bir yılı gerçekten daha iyi geçirdiniz.”

Pek çok kişi salgın nedeniyle evden dışarı çıkmazken, daha fazla insan internet üzerinden video izleyerek zaman geçirdikçe YouTube kullanımında da artışlar gördü. Şirkete göre, mart ayı sonunda “benimle” başlığı altında oluşturulmuş içeriğe (benimle hazırlan, benimle çalış, benimle çalış) odaklanan videoların görüntülemelerinde büyük artışlar görüldü. Canlı yayınlar, YouTube’un yanı sıra Twitch ve Facebook gibi diğer platformlarda da büyük ilgi gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mozilla Firefox kullanıcılarına ilgili bağlantılar önerecek

YouTube, 2021 yılında Rewind videosunun olup olmayacağı hakkında bir bilgi vermedi. Bu durum salgının gidişatına göre şekillenecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...