Teknoloji

Xiaomi Pad 5 için Android 12 ve MIUI 13.1 güncellemesi dağıtımda

xiaomi pad 5 xiaomi pad 6

Xiaomi Pad 5 tablet için Android 12 ve MIUI 13.1’i getiren güncellemenin dağıtımı başladı. Güncellemenin ilk etapta küçük bir kullanıcı grubuna ulaştırılacağı ve kapsama alanının kademeli olarak genişletileceği belirtildi. Ancak sabırsız kullanıcılar için güncellemeyi manuel olarak yüklemenin bir yolu da mevcut.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Pad 5 kutusundan Android 11 ve MIUI 12.5 yüklü olarak çıkmıştı. Android 12 ve MIUI 13.1’i getiren güncelleme paketinde Android’in eylül ayına ait güvenlik yaması da mevcut.

Güncellemenin değişiklik kaydında pek fazla detay yer almıyor. Sadece kullanıcılara yeni Android sürümünün ve güvenlik yamasının getirildiği belirtiliyor. Xiaomi MIUI 13 ile cihaz sahiplerine yeni araç takımları sunmuş, güvenliği ve akıllı ev entegrasyonunu geliştirmiş ve aynı zamanda da tasarımda da bazı değişiklikler yapmıştı. MIUI 13 ile birlikte MIUI Pad olarak adlandırılan ve büyük ekranlı cihazlara özel olarak hazırlanan arayüz sürümü de kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı.

Xiaomi Pad 5 sahipleri buraya tıklayarak güncellemeyi manuel olarak indirebilir ve talimatları izleyerek güncellemeyi cihazlarına yükleyebilir

İLGİLİ HABERLER