Xiaomi’nin yeni patenti sıra dışı katlanabilir telefon patentini gösteriyor

Sıra dışı tasarımlara yabancı olmayan Xiaomi, katlanabilir telefon tasarımları konusunda da bu yaklaşımını sürdürecek gibi görünüyor. Şirketin en yeni patenti, bunun işaretini oldukça net biçimde veriyor.

Seekdevice sitesinin haberine göre; Xiaomi’nin en yeni patentinde arkasında iki ve önünde bir kamera bulunan bir katlanabilir telefon görülüyor. Cihazın bir köşesinde çentik veya boşluk olup olmadığı tam anlaşılamayan bir bölüm yer alıyor. Bu da iki kamera sisteminin aynı anda adeta üçlü bir kamera sistemi gibi çalışmasının önünü açıyor.

Bunun katlanabilir telefonlar için alan tasarrufu sağlayan bir çözüm olduğu söylenebilir. Kameraların aynı eksende sıralandıklarında günümüzde çoklu lens sistemlerde gördüğümüz gelişmiş otomatik odaklama, portre modu gibi özellikleri de sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Tab S7 Lite sertifikası hızlı şarjın ipucunu veriyor

Bu kurulum, telefonun ekranının katlı olduğu zamanlarda selfie çekmenin imkansız veya sınırsız olabileceği anlamına da geliyor. Ancak bu konuda bir şey söyleyebilmek için patentteki tasarımın gerçek bir ürüne dönüşmesini beklemek gerekiyor. Xiaomi katlanabilir telefon çıkarmaya kararlı görünse de, şirketin bu yeni patentteki tasarımı kullanmasının garanti olmadığını söylemekte fayda var.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...