Xiaomi destekli oyun telefonu Black Shark’a ait yeni fotoğraflar ortaya çıktı

xiaomi black sharkXiaomi Black Shark adını taşıyan oyun telefonuna hatırı sayılır ölçüde yatırım yapacağını açıkladıktan sonra dedikodular da etrafta dolaşmaya başlamıştı. Akıllı telefona ait olduğu söylenen ve bir kısmı daha sonra yalanlanan fotoğrafların ardından şimdi de cihazı farklı açılardan gösteren yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Yeni fotoğrafların en dikkat çekici yönünü ise Black Shark’ın üzerindeki çıkarılabilir Bluetooth oyun kumandaları oluşturuyor. Sızan fotoğraflar, kullanıcıların Nintendo Switch benzeri bir Android telefonla karşılaşabileceğini gösteriyor.

Fotoğraflarda görülen Black Shark’ın görsel açıdan ortaya devrim niteliğinde bir fikir koymadığını belirtmek gerekiyor. Nintendo Switch’in patentlerinin ortaya çıkmasından bu yana benzer cihaz konseptleri etrafta dolaşıyor. Hatta Nintendo Switch’in çıkışından da önce telefonları Bluetooth oyun kumandalarına dönüştüren aksesuarların varolduğunu hatırlatmakta fayda var.

Switch’in masaya koyduğu fikir ise bir oyun kumandasını tabir-i caizse “ikiye bölerek” 7 inç ekranlı bir tabletin iki tarafına monte etmekti. Sızan fotoğraflar, Black Shark’ın da bu yaklaşımı uygulamaya çalıştığını gösteriyor. Ancak Nintendo’nun patentlerinin ve avukatlarının buna ne kadar izin vereceği merak ediliyor.

Black Shark’ın barındıracağı bileşenlere dair dedikodular da yeni fotoğraflarla birlikte bir kez daha gündeme geldi. Akıllı telefonda Qualcomm Snapdragon 845 yonga setine 6 veya 8 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. Dahili depolama alanı seçeneklerinin ise 128 veya 256 GB olacağı iddia ediliyor. Akıllı telefonda 18:9 görüntü oranına sahip bir ekranın bulunmasına ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Xiaomi Black Shark’a verdiği destekle donanım konusundaki endişeleri ortadan kaldırmayı başaracak gibi görünüyor. Ancak Black Shark’ı bekleyen asıl tehlikenin yazılım kanadında olabileceği belirtiliyor. Android oyunlarının oyun kumandası desteği konusundaki eksikliği, Black Shark’ın başarısını etkileyebilecek faktörler arasında değerlendiriliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER