Xbox Series X’in Türkiye fiyatında değişiklik

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S 10 Kasım itibarıyla sahipleriyle buluşacak. Yeni nesil konsolların Türkiye fiyatları, bu ayın ilk günlerinde MediaMarkt’ın ön sipariş süreciyle ortaya çıkmıştı. Ancak Xbox Series X Türkiye fiyatı, henüz konsol piyasaya çıkmadan değiştirildi.

İlk etapta Xbox Series X’in Türkiye’de 9 bin 299 TL karşılığında satılacağı açıklanmıştı. Xbox Series S’in fiyatı ise 5 bin 399 TL olarak belirlenmişti. Xbox Series S’in fiyatını değiştirmeyen Microsoft, Xbox Series X’in fiyatını ise aşağıya çekti.

Bu değişikliğin ardından Xbox Series X’in fiyat etiketinde 8 bin 299 TL yazacak. Fiyat değişikliği, Xbox Türkiye hesabından yapılan bir paylaşımla duyuruldu.

Xbox Series X Türkiye fiyatı değişikliğini tetikleyen sebeplerden birisinin Sony’nin PlayStation 5 için belirlediği fiyat olduğu söylenebilir. Sony, geçtiğimiz hafta yeni nesil oyun konsolunu Türkiye’de 8 bin 299 TL karşılığında satacağını duyurmuştu. Aynı fiyatlarla Türkiye’de oyuncuların karşısına çıkacak olan iki konsol arasındaki mücadelenin ilk etaptaki galibinin kim olduğunu görmek içinse kasım ayını beklemek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Meet web için yeni kullanıcı arayüzü ve ek özellikler geliyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...