Eğlence

Microsoft Xbox Game Pass’in reklamlı ve daha ucuz bir versiyonu üzerinde çalışıyor

xbox game pass

Microsoft, Xbox Game Pass‘in daha ucuz ve reklamlarla desteklenen bir abonelik planını çıkarmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Şirketin bu tür bir düşünceye sahip olduğuna dair izlenim, oyuncular içinde gerçekleştirilen bir ankete dayanıyor. Bu anket Xbox Game Pass’in mevcut abonelikleri hakkında fikir edinmeyi ve üyelik ücretinin daha düşük olması karşılığında reklam gösterimine nasıl bakılacağını öğrenmeyi amaçlıyor.

ResetEra ve VGC tarafından paylaşılan ve İspanyolca hazırlanmış metinler içeren bir ekran görüntüsü, Microsoft’un oyuncular arasında anket düzenlediğini ve yukarıda sözünü ettiğimiz türde bir paket çıkarmayı düşündüğünü gösteriyor. Benzer paketler Ubisoft+ ve Sony PS Plus tarafından sunuluyor. Ayrıca varsayımsal abonelikler hakkında fikirlerini öğreniyor.

Varsayımsal aile planı, mevcut Xbox Game Pass hizmetinin tüm avantajlarını konsollarda ve PC’de beş kullanıcıya ayda 22 avroya sunarken, 3 avroluk aylık ücretli plan ise esasen tek bir bireye Xbox Live Gold benzeri bir plan veriyor. Microsoft’un birinci taraf oyunlarına erişimi, yayınlandıktan sonraki altı ay boyunca geciktirmesi ve kullanıcı Xbox Game Pass oyun arşivinden bir oyun oynamadan önce reklamların gösterilmesi de söz konusu varsayımsal bireysel kullanıcı planı özellikleri arasında bulunuyor.

Microsoft’un tanıtım amaçlı Game Pass kısa videosunda konuşan Xbox yöneticisi Aaron Greenberg, ekibinin gelecek yıl gösterecek ve paylaşacak birçok şey planladığını söylemişti. “Minnettar insanlar daha fazlasını öğrenmek ve görmek için can atıyorlar.” diye yazmıştı. “Zamanlama her zaman önemlidir, ancak merak etmeyin, bizden sonraki adım için çok uzun süre beklemeniz gerekmeyecek.”

Xbox Game Pass’in Türkiye’de üç farklı abonelik planı bulunuyor. 44,99 TL’lik fiyat etiketine sahip olan Ultimate planı konsolda ve bilgisayarda yüzlerce yüksek kaliteli oyunu oynama imkanı sunuyor. Ayrıca Xbox Live Gold ayrıcalıklarına da erişim fırsatı veriyor. Bunun dışında konsol ve bilgisayar için, 29,99 TL’lik aylık ücretlere sahip ayrı paketler de bulunuyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER