Video: WWDC 2022’nin öne çıkan duyuruları

WWDC 2022, 6 Haziran Pazartesi akşamı internet üzerinden yayınlanan açılış konuşması ile başladı. Apple beklendiği üzere bu yayında iOS 16, watchOS 9, macOS Ventura, iPadOS 16 gibi gelecek işletim sistemleri ile ilgili ilk bilgileri paylaştı, yenilikleri gösterdi. Ayrıca donanım tarafında yeni nesil Apple M2 işlemcinin duyurusunu gördük. Bu işlemciyi barındıran ilk ürünler olan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro da bu yayında karşımıza çıktı.

Pazartesi akşamı Teknoblog.com’da yayınladığımız haberler ve @teknoblog Twitter hesabımızdan yaptığımız paylaşımlarla etkinliğin öne çıkan gelişmelerini aktarmaya çalıştık. Yukarıda izleyebileceğiniz videoda ise yayınladığımız haberlerin ve güncellemelerin bir özetini yaklaşık 13 dakika gibi bir sürede veriyoruz. WWDC 2022 açılış konuşmasının bir özetini istiyorsanız, bu video tam size göre!

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun