Windows 11’in Görev Yöneticisi’ne uygulama bulmayı kolaylaştıran arama çubuğu

google news abone ol

Microsoft, Windows 11 Görev Yöneticisi için yeni bir arama ve filtreleme sistemini test etmeye başladı. Bu, Windows kullanıcılarının hatalı çalışan bir uygulamayı kolayca bulmasına ve işlemini sonlandırmasına veya hızlı bir şekilde bir döküm dosyası oluşturmasına, verimlilik modunu etkinleştirmesine ve daha pek çok şeye olanak tanıyacak.

Windows Insider ekibi konuyla ilgili bir blog yazısında, “Bu, süreçleri filtrelemek/aramak için kullanıcılarımızdan gelen en önemli özellik isteğidir.” diyor. “İkili ad, PID veya yayıncı adını kullanarak filtreleme yapabilirsiniz. Filtre algoritması, bağlam anahtar sözcüğünü tüm olası eşleşmelerle eşleştirir ve bunları geçerli sayfada görüntüler.”

Görev Yöneticisi’ndeki filtre kutusuna geçiş yapmak için Alt + F klavye kısayolunu kullanabileceksiniz ve sonuçlar, izleyebileceğiniz veya üzerinde işlem yapabileceğiniz tek veya işlem grupları halinde filtrelenecektir.

Windows 11 Görev Yöneticisi için açık veya koyu tema seçimi

Yeni arama ve filtreleme işlevinin yanı sıra Microsoft, Görev Yöneticisi’nde açık veya koyu temalar arasında seçim yapma özelliğini de ekliyor. Ayrıca temalar, Microsoft’un genel Fluent tasarım diline daha fazla uyması için kullanıcı arayüzünde yapılan bazı güncellemelerle Görev Yöneticisi’nde tam olarak uygulanacaktır.

Son olarak Microsoft, Görev Yöneticisi’ndeki verimlilik modunu iyileştiriyor. Bu mod, bir işlemi daha düşük bir önceliğe ayarlamak veya güç verimliliğini artırmak için kullanılır ve yakında onay iletişim kutusundan çıkmak daha kolay olacaktır.

Tüm değişiklikler perşembe günü, en son Windows 11 beta kanalı sürümünde test ediliyor. Bu, büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda veya aylarda işletim sistemine ulaşacakları anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Windows 11 İncelemesi

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR