Windows 10’un telefon versiyonuna ait sızıntılar yarı saydam kutucukları gösteriyor

windows-10-phone-sizinti-1

Microsoft’un 21 Ocakta düzenleyeceği etkinlikte Windows 10’a dair yeni detayları gün yüzüne çıkarması bekleniyor. Ancak Microsoft’un yeni işletim sistemiyle cihazlar arası birleşmeyi ön sıralara koymasıyla birlikte bazı kullanıcılar için şirketin masaüstü dışındaki alanlarda ne sunacağı daha büyük bir merak konusu haline geldi. Akıllı telefonlar için hazırlanan yeni Windows sürümüne ait olduğu iddia edilen ilk sızıntılar da Microsoft etkinliğine kısa bir süre kala ortaya çıktı.

windows-10-phone-sizinti-2

Söz konusu sızıntılarda dikkat çeken ilk unsur ise yarı saydam kutucuklar oluyor. Yarı saydam kutucukların Windows Phone 8.1’de sunulan şeffaf kutucuklardan biraz daha farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yarı saydam kutucuklar ile ekrandaki görüntü lekeli bir cama biraz daha yakın hâle gelirken, opak siyah çerçeveler de ortadan kalkıyor.

windows-10-phone-sizinti-3

Sızan ekran görüntülerinde göze çarpan bir diğer nokta ise grup kutucuklarının kendilerine özgü bir grup adına sahip olabilmeleri. Son Windows Phone 8.1 güncellemesiyle kullanıcılara Canlı Klasörler özelliği sunulmuş olsa da, klasörlerin isimlendirilmesi özelliği Windows 10 ile birlikte gelecek.

windows-10-phone-sizinti-4

Windows 10’un ayarlar uygulamasına erişimin ve uygulamadan çıkışın daha kolay olacağı da ekran görüntüleri sayesinde anlaşılıyor. Windows 10’un akıllı telefonlarda enerji tasarrufu için daha etkili çözümler sunması bekleniyor. Sızan ekran görüntülerinin doğruluğunun henüz onaylanmadığını belirtmekte fayda var.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...