Windows 10 .mkv ve .FLAC uzantılı dosyaları Windows Media Player’da oynatabilecek

microsoft-windows-10-flac

Yüksek ses kalitesine önem verenler, stüdyoda kaydedilen sesleri tüm canlılığıyla sunduğu için .FLAC formatındaki dosyaları çok seviyor. Ancak bu formatın geniş ölçüde desteklenmemesi kullanıcılar için sıkıntı yaratıyor. Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10 ile bu sorunu kökünden çözmeye hazırlanıyor.

Microsoft’un Windows Insider programının üyelerinden biri olan Gabriel Aul tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde Windows 10 üzerinde çalıştıran Windows Media Player’ın .FLAC formatını desteklediği görülüyor. İşletim sisteminin bu desteği platform seviyesinde sunduğuna dikkat çeken Aul, Windows 10’a yüklenen diğer uygulamaların da ekstra bir eklenti desteğine ihtiyaç duymadan .FLAC formatındaki dosyaları oynatabileceğini ifade etti. Microsoft, Windows 10 ile birlikte .MKV uzantılı videolar için de platform seviyesinde destek sunacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...