WhatsApp’ta mevcut konum paylaşımı nasıl yapılır? – Video

WhatsApp’ın iPhone veya Android versiyonunu kullananlar geçtiğimiz günlerde sunulmaya başlanan bir güncellemeyle mevcut konumlarını sohbet içinde anlık olarak paylaşma imkanına kavuştu.

Böylelikle WhatsApp’ta bir kişiyle veya bir grup içinde sohbet ederken, mevcut konumunuzu belirli bir süre boyunca paylaşabilirsiniz. Siz konumunuzu değiştirdikçe, karşı taraftakiler de bu değişiklikleri takip etme imkanına kavuşuyor.

WhatsApp’ta mevcut konum paylaşımı nasıl yapılır?

Bir kişi veya grupta sohbet ederken, alt kısımda bulunan ekle ikonuna tıklatın. Açılan seçenekler arasından Konum’u seçin. Açılan Konum gönder başlıklı sayfada Mevcut Konumu Paylaş şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Eğer görmüyorsanız, birkaç gün veya hafta bekleyin. WhatsApp bu güncellemeyi sunucu tarafında yaptığı için kullanıcılara kademeli olarak sunuyor.

Mevcut Konumu Paylaş seçeneğine tıklattıktan sonra paylaşmak istediğiniz süreyi seçin. 15 dakika, 1 saat ya da 8 saatlik seçenekler arasında seçim yapabilirsiniz. Eğer isterseniz, bu paylaşıma bir yorum da ekleyebilirsiniz.

Konum paylaşımını başlattıktan sonra alıcı taraf veya taraflarda sizin konum paylaştığınıza yönelik bir paylaşım görünecektir. Buna tıklattığınızda ise harita uygulaması açılacak ve konumunuz anlık olarak bu harita üstünde gösterilecek.

Konum paylaşımı belirlediğiniz süre sonunda otomatik olarak duracaktır. Bunun yanı sıra paylaşım mesajının hemen altında bulunan Paylaşımı Durdur bağlantısını tıklatarak da mevcut konum paylaşımını belirlediğiniz zamandan önce durdurabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...