WhatsApp’ta mevcut konum paylaşımı nasıl yapılır? – Video

WhatsApp’ın iPhone veya Android versiyonunu kullananlar geçtiğimiz günlerde sunulmaya başlanan bir güncellemeyle mevcut konumlarını sohbet içinde anlık olarak paylaşma imkanına kavuştu.

Böylelikle WhatsApp’ta bir kişiyle veya bir grup içinde sohbet ederken, mevcut konumunuzu belirli bir süre boyunca paylaşabilirsiniz. Siz konumunuzu değiştirdikçe, karşı taraftakiler de bu değişiklikleri takip etme imkanına kavuşuyor.

WhatsApp’ta mevcut konum paylaşımı nasıl yapılır?

Bir kişi veya grupta sohbet ederken, alt kısımda bulunan ekle ikonuna tıklatın. Açılan seçenekler arasından Konum’u seçin. Açılan Konum gönder başlıklı sayfada Mevcut Konumu Paylaş şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Eğer görmüyorsanız, birkaç gün veya hafta bekleyin. WhatsApp bu güncellemeyi sunucu tarafında yaptığı için kullanıcılara kademeli olarak sunuyor.

Mevcut Konumu Paylaş seçeneğine tıklattıktan sonra paylaşmak istediğiniz süreyi seçin. 15 dakika, 1 saat ya da 8 saatlik seçenekler arasında seçim yapabilirsiniz. Eğer isterseniz, bu paylaşıma bir yorum da ekleyebilirsiniz.

Konum paylaşımını başlattıktan sonra alıcı taraf veya taraflarda sizin konum paylaştığınıza yönelik bir paylaşım görünecektir. Buna tıklattığınızda ise harita uygulaması açılacak ve konumunuz anlık olarak bu harita üstünde gösterilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo A55 Türkiye'de satışa çıktı, işte fiyatı ve başlıca özellikleri

Konum paylaşımı belirlediğiniz süre sonunda otomatik olarak duracaktır. Bunun yanı sıra paylaşım mesajının hemen altında bulunan Paylaşımı Durdur bağlantısını tıklatarak da mevcut konum paylaşımını belirlediğiniz zamandan önce durdurabilirsiniz.

Apple Türkiye online mağazasında ürün satışlarını durdurdu

Apple, Türkiye online mağazasında ürün satışını durdurdu. Hâlihazırda Apple'ın çevrimiçi mağazasındaki tüm ürünler stok dışı görünüyor. Ürünlerin konfigürasyonu tamamlandıktan sonra sepete ekleme aşamasına gelindiğinde...

Spotify Netflix içerikleri için özel bölüm oluşturdu

Spotify, Netflix dizi ve filmleriyle ilgili içerikler için özel bir bölüm oluşturdu. Bu özel bölümde Netflix dizi ve filmlerinin soundtrack'lerini, bunlar için hazırlanmış çalma...

MediaMarkt’ın çeşitli Şahane Cuma fırsatlarına bakıyoruz – Video

Tüketicilerin beklediği Şahane Cuma zamanı geldi. MediaMarkt akıllı telefondan tablete, TV'den beyaz eşyaya, bilgisayardan ev aletlerine birçok farklı kategoride, yüzlerce üründe çeşitli indirim fırsatları...