Teknoloji

WhatsApp iPhone uygulamasında bildirim gösterimi değişiyor

whatsapp iphone

WhatsApp son zamanlarda kullanıcılarına yeni özellikler sunmak için sıkı bir mesai yürütüyor. Aralık ayında “son görülme zamanı” özelliğindeki değişiklikleri duyuran platform, bir taraftan da görüşme ekranı için yeni bir arayüzü, sesli mesajların gönderilmeden dinlenebilmesini ve Topluluklar özelliğini test ediyor. Yeni bir habere göre, WhatsApp iPhone uygulamasının bildirim sisteminde de değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Hâlihazırda iPhone kullanıcıları WhatsApp’tan kendilerine bir mesaj geldiğinde mesajın yanında uygulamanın ikonunu görüyor. Yapılması planlanan değişiklikle uygulama ikonunun yerini göndericinin WhatsApp profil resmini gösteriyor. Söz konusu değişiklik hâlihazırda test ediliyor.

Test edilen bu değişikliği WABetaInfo sitesi ortaya çıkardı. Sitenin haberinde bu özelliğin WhatsApp’ın 2022 için planladığı ilk değişikliklerden biri olduğu belirtiliyor. Özelliğin temelinde iOS 15 ile sunulan bir API olduğu için sadece iOS 15 yüklü iPhone’larda bu değişikliği görmek mümkün olacak.

Bu yeni değişiklik, hâlihazırda WhatsApp iPhone uygulamasının beta sürümünde test ediyor. Dolayısıyla özelliğin tüm kullanıcılara açılması için biraz daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER