Teknoloji

WhatsApp hareketli emojiler ile sohbetleri canlandırmaya hazırlanıyor

whatsapp hd video

WhatsApp kullanıcıları yakında grup sohbetlerini biraz daha canlandıracak yeni bir özellikle karşılaşabilir. Meta‘nın servisin masaüstü uygulamasının en yeni beta sürümüyle birlikte “hareketli emoji” sunmayı planladığı söyleniyor. WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan bir GIF animasyonu, hareketli emojinin nasıl görüneceğini gözler önüne seriyor.

Bu GIF’ta parti düdüğü ve şapkası olan emoji zıplarken ve dönerken görülüyor. WhatsApp’ın bir emojinin hareketli versiyonunun olması durumunda o emojinin sabit versiyonu yerine hareketli versiyonunu paylaşacağı tahmin ediliyor.

Hareketli emojilerden hoşlanmayan kullanıcıların bu özelliği devredışı bırakıp bırakamayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Hareketli emojilerin servisin mobil uygulamalarının da beta versiyonlarına da eklenmesi bekleniyor. Ancak Meta’dan henüz konuyla ilgili açıklama gelmiş değil.

whatsapp hareketli emoji

Servisin yeni özelliği için Lottie’nin hareketli emoji kütüphanesini kullandığı tahmin ediliyor. Bu hareketli emojilerin dosya büyüklüğünün küçük olduğu ve görüntü kalitesini kaybetmeden ölçeklendirilebildiği belirtiliyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği iMessage ve Google Mesajlar’da yıllardır mevcut

Hareketli emoji özelliğinin servise yeni kullanıcı kazandırmaktan ziyade mevcut kullanıcıları eğlendirmeye yönelik bir hamle olduğu söylenebilir. Bu özelliğin iMessage ve Google Mesajlar’da yıllardır mevcut olduğunu ve WhatsApp’ın yine yakalamaya çalışan tarafta olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER