Valve PC tabanlı Nintendo Switch rakibi hazırlıyor

Valve PC oyunları için akla gelen ilk platformlardan biri olan Steam ve Half-Life serisi ya da Dota 2 gibi seçeneklerle oyun pazarında önemli bir yere sahip. Ancak şirket deneysel cihazlar geliştirme konusunda da ürkek hareket etmiyor.

Önce Steam Controller’ı çıkaran şirket, daha sonra Valve Index ile daha başarılı bir işe imza atmıştı. Valve Index hâlihazırda piyasada son kullanıcıya yönelik en iyi sanal gerçeklik başlıkları arasında sayılıyor.

Görünen o ki, bu başarı Valve’ı yeni bir kumar oynama konusunda da cesaretlendiriyor. Şirketin SteamPal kod adıyla anılan taşınabilir bir oyun bilgisayarı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu cihazın Linux tabanlı bir platform üzerinde çalışacağı belirtiliyor.

Ars Technica sitesinin haberinde ise SteamPal’in entegre bir ekran ve kumandayla geleceği belirtiliyor. Bu nedenle Valve’ın yeni cihazının Nintendo Switch ve Switch Lite’a benzer bir yapıda olması ihtimali artıyor.

PC tabanlı Valve SteamPal, şu an için prototip aşamasında gibi görünüyor. Dolayısıyla cihazın tasarımında ve özelliklerinde değişiklik yapılması sürpriz olmayacaktır. Ancak resmi duyuru için Valve CEO’su Gabe Newell’ın işareti doğrultusunda yılın sonlarını beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...