Unicode 14.0 37 yeni emoji getirecek

Unicode 14.0 güncellemesi, pandemi kaynaklı gecikmelerin ardından nihayet son şeklini aldı. Güncellemeyle toplamda 838 karakter sunulacak. Bu karakterlerin 37’sini 2021 bitmeden ve 2022 içinde dağıtılacak yeni emojiler oluşturuyor.

Unicode Consortium’un geçtiğimiz temmuz ayında duyurduğu final aday listesindeki seçeneklerin tamamı yeni seçkide mevcut. Bu karakterler arasında fasulyeler, trol, disko topu ve eriyen yüz gibi seçenekler bulunuyor.

Listede el sıkışma emojisini farklı deri renklerinde bulmak da mümkün olacak. Geçmişte bazı teknik kısıtlamalar nedeniyle el sıkışma emojisini farklı deri renklerinde sunmak mümkün olmamıştı.

unicode 14.0Unicode Consortium ve gönülleri bu sorunun üstesinden gelmek için neredeyse iki yıl çalıştı. Bu iki yıllık çalışmanın emeği sonunda Unicode 14.0 güncellemesinin çıkışından önce alınmış oldu.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun