Teknoloji

Twitter’dan video izleme deneyimini değiştirecek önemli yenilikler

twitter tiktok

Twitter TikTok etkisine kapılan sosyal medya platformları arasında yerini alıyor. Mikro blog servisinde videolar artık TikTok’takine benzer şekilde tam ekranda gösterilecek. Buna ek olarak, kullanıcılar yukarıya doğru kaydırma hareketi yaparak diğer videolar arasında geçiş yapabilecek.

Değişikliklerle birlikte Twitter’daki video izleme deneyimi TikTok veya Instagram Reels’taki kullanıcı deneyimine bir hayli yaklaşacak. En azından kullanıcı arayüzü tarafında böyle bir benzerlik olacak. İlk etapta iOS’te kullanıcılara sunulacak olan yenilikler önümüzdeki haftalarda Android tarafında da hazır olacak.

Twitter uzun süredir videoları, özellikle canlı yayın videolarını, öne çıkarıyor. Ancak mikro blog servisi şimdiye kadar videoları hiç bu kadar belirgin şekilde kullanıcılarının önüne koymamıştı.

Buna ek olarak, tam ekran videoların da bazı kullanıcılardan tepki çekeceğini tahmin etmek pek zor değil. Şirket, kullanıcıların ekranın sol üst köşesindeki ikona dokunarak orijinal tweet’e geri dönebileceğini de hatırlatıyor.

Twitter TikTok tarzı video gösteriminin yanı sıra kullanıcıları daha fazla video izlemeye teşvik edecek yeni bir değişiklik üstünde de çalışıyor. Mikro blog servisi, Keşfet sayfasında video tavsiyelerini gösterdiği yeni bir bölümü test ediyor. Bu önerileri belli ülkelerde Twitter’ı İngilizce olarak kullanan iOS ve Android cihaz sahipleri görebiliyor.

İLGİLİ HABERLER