Twitter kişiselleştirilmiş akış hizmetini devreye soktu

Twitter kullanıcılarına akışları üzerinde daha fazla kontrol imkanı veren yeni özelliğini devreye soktu. ”Kişiselleştirilmiş akış” olarak isimlendirilebilecek bu yeni özellik sayesinde bir kullanıcı takip ettiği kişilerden gelen tweet’leri zaman temelli sıralamadan bağımsız olarak görüntüleyebilecek. Twtter akıllara tweet’leri kontrol ve organize etme desteği sunan üçüncü taraf servisi Storify’ı getiren bu özellik ile kullanıcılara ”sürüden ayrılmalarına” imkan verecek bir Twitter akışı oluşturma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

twitter-logo-230513

Twitter bu özelleştirilmiş akışlarının nasıl görüneceğini ise iki örnekle açıkladı. Herkes tarafından erişilebilir olan bu kişiselleştirilmiş zaman akışlarını başka sitelere yerleştirmek de mümkün. Bu özelliklerin gösterimi için sunucu Carson Daly ve Twitter #Music servisine ait özel zaman akışlarını kullanılırken, ilk etapta sadece TweetDeck kullanarak oluşturulabilen bu kişisel akışların daha sonra tüm mecralar aracılığıyla oluşturulabileceği belirtildi. Üçüncü taraf uygulamalarının ise bu hizmeti sunmak için biraz daha beklemesi gerekiyor.

İlgili >> Twitter

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...