Twitter’dan beğenilen hesaplara destek imkanı veren yeni özellik: Bahşiş Kutusu

Twitter, Bahşiş Kutusu adını taşıyan yeni özelliğini iOS ve Android uygulamalarında test etmeye başladı. Hazırlıkları daha önce gündeme gelen bu özellik, kullanıcıların favori Twitter hesaplarına doğrudan para göndermesini mümkün kılıyor.

Bahşiş Kutusu’nu kullanmak için profil sayfalarında kullanıcı isminin yanında yer alan dolar ikonuna dokunmak gerekiyor. Hesap sahipleri kutuyu devredışı bırakma imkanına da sahip olacak. Android kullanıcıları Twitter Spaces üzerinden de para gönderimi gerçekleştirebilecek.

Bahşiş Kutusu’nda  Bandcamp, Cash App, Patreon, Paypal ve Venmo gibi ödeme seçenekleri destekleniyor. Bu servisleri harici ödeme işlemcisi olarak kullanan Twitter, verilen bahşişlerden komisyon almayacak.

İlk etapta Twitter’ı İngilizce kullananlar Bahşiş Kutusu’ndan faydalanabilecek. Buna ek olarak, şu an için özelliğin kapsamı içerik oluşturucusu, gazeteci, uzman veya sivil toplum kuruluşu hesaplarıyla sınırlı olacak.

twitter bahşiş kutusu Bahşiş Kutusu’na ulaşmak için kullanıcı profiline gitmek gerekiyor. Bu da beğenilen bir hesaba destek olmanın bir tweet’i retweet etmek veya beğenmekten biraz daha fazla aksiyon gerektirdiği anlamına geliyor.

Buna ek olarak, özelliği inceleyenler PayPal üzerinden yapılan gönderimlerde para veren kişinin bilgilerinin alıcı tarafından görülebildiğine dikkat çekiyor. Bu da, Twitter’ın düzeltmesi gereken noktaların bulunduğu anlamına geliyor.

Twitter, Bahşiş Kutusu özelliği kapsamında yeni duyurular yapacağının sözünü vermeyi de ihmal etmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun