Türkiye’deki yeni sanatçıları Apple Music’in çalma listesiyle tanıyın

google news abone ol

Apple’ın belirttiğine göre Apple Music, müzikten keyif almanın tüm yollarını tek bir platformda bir araya getiriyor ve 70 milyondan fazla şarkı içeren içerik arşivi ile dünyada müzikseverler tarafından severek kullanılıyor. Müzik platformu Türkiye’de yeni çıkış yapan sanatçılara olan desteğine yeni bir çalma listesiyle farklı bir boyut kazandırıyor.

Türkiye’de yerli müzik piyasasına ve yerli müzisyenlere desteği ile bilinen Apple Music, uzun süredir devam eden ve Türkiye’deki kariyerlerinin başında olan yeni müzisyenlere sürekli destek sağlamayı amaçlayan Yeni Sanatçı Programı ile her ay yeni bir yerel sanatçıyı öne çıkardı. Bu program ile Apple Music 50’ye yakın çıkış yapan sanatçıya destek oldu. Karnaval Medya Grubu ile devam eden Pusula Stüdyo ile profesyonel müzik hayatına yeni giren ve yeni çalışmalarını müzik sevenlerle buluşturan sanatçıları özel stüdyosunda ağırladı.

Türkiye'deki yeni sanatçıları Apple Music'in çalma listesiyle tanıyınApple Music bugün Türkiye güncel müzik sahnesinin nabzını tutan yeni yetenekleri müzikseverle buluşturmak için “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesini başlattı. Farklı türlerde öne çıkan yeni yetenekleri mercek altına alan Apple Music editörleri, ışıldayan sanatçıları müzikseverlerle buluşturuyor. Yeni Sanatçılar Türkiye Listesi düzenli olarak güncellenecek.

Yeni çıkış yapan sanatçılardan yorumlar

İlk EP’si “İşaretler” ile pandemi sürecindeki duygu birikimini paylaşmaya hazırlanan Melis Güven, “Apple Music global anlamda önemli yeri olan bir marka olmasının yanında Türkiye’de de yeni akımlara ve yeni sanatçılara oldukça önemli bir destek sağlıyor. Ülkemizde fazlasıyla yetenekli isimler varken, bu yeteneklere alan tanınması ve tüketiciye ulaşımında kolay kanallar oluşturulması bakımından Apple Music aslında yerli sanatçı dostu diyebiliriz.” dedi.

Yıllarca piyano öğretmenliği yapan Ezgi Bıcılı, Sezen Aksu imzası taşıyan “Yalancı Dünya” isimli yeni aranjesini ve yorumunu tüm Apple Music dinleyicileri ile buluşturmanın heyecanını paylaşıyor. “Bütün platformları takip etmeye çalışan, iyi bir müzik dinleyicisi olarak; Yeni Sanatçılar: Türkiye listesinde olmak benim için çok heyecan verici! Bir çok iyi sanatçıya ulaştığım, ilkleri öğrendiğim listede kendi adımı görmenin mutluluğunu yaşıyorum. En önemlisi de bu listeyi paylaştığım diğer sanatçı arkadaşlarım. Bu kadar güzel isim arasında olmak mutluluğumu katlıyor. Dilerim bugüne kadar benim keşif alanıma katkı sağladığı gibi bir çok dinleyiciyi de benimle buluşturacak ve hikayemiz genişleyerek güzelleşecek. ”

Türkiye'deki yeni sanatçıları Apple Music'in çalma listesiyle tanıyın

Tarz olarak kült hiphopdan ayrılmadan bir Anadolu müziği havasına kapılarak kendimi bulduğuna inandığını belirten 22 yaşındaki Ahiyan, ilk başta kendi sıkıntılarını dile getirmek ve huzur bulmak için çıktığı bu müzik yolculuğunda artık evrensel bir amaç güttüğünü söylüyor. ” Apple Music’in desteklerini takdir ediyorum doğal müziğe emek vermek bu kalpleri hoşnut eder'”

Uğuru olduğuna inandığı “Karanlıklar” şarkısı ile hayallerini gerçekleştirmeye hazırlanan Emir Bozgan, “Apple Music yeni isimlerin müzik yapmasını teşvik ediyor ve duyulmalarına önemli bir destek veriyor. Çalma listeleri bu konuda yeni isimlerin seslerini duyurmada oldukça yardımcı. Bütün müzisyenler içinde tek bir müzik tarzı içinde sıkışıp kalmalarını engelliyor. Onlara istedikleri tarzda müzik yapma cesaretini veriyor.” dedi.

Hem konsept hem de müzik tarzı açısından 60’lar soul, jazz ve R&B sanatçılarından ilham alan Ati ve Aşk Üçgeni, “Özellikle içinde bulunduğumuz zor günlerde, sanatçılara verilecek destek oldukça hayati bir önem taşıyor, Apple Music’e bunun için teşekkür ederiz.” diye görüş belirtti.

Türkiye'deki yeni sanatçıları Apple Music'in çalma listesiyle tanıyın

Müzikle doğdum, müzikle yaşıyorum diyen Kerem Berberoğlu, “Çalma listesinin 13 Kasım’daki lansmanında yer alan sanatçılardan biri olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

The Away Days grubundan ayrılarak solo kariyerine başlayan ve ana dilinde dinleyicilere ulaşmaya heyecan duyan Sezer Koç, “Güncel durum içinde Türkiye’deki sanatçıların streaming’den başka bir alanları yok kendilerini sunabilmek için. Dolayısıyla böyle bir listenin varlığı biz yeni isimler için çok değerli.” dedi.

Başarılı bir müzisyen Gazapizm’in “Unutulacak Dünler” şarkısına eşlik ettikten sonra karşılaştığı ilgi sonrası müzik yolculuğuna kendi şarkıları ile devam etmeye karar veren Bahar Sönmez, “Tüketimin bu denli hızlı olduğu günümüzde, her gün kendini müziği ile ifade etmeye çalışan yeni sanatçılarla tanışıyoruz, ben de onlardan biriyim. Bu hedefe ulaşmak için ayırabileceğimiz kaynaklar maalesef yetersiz kalabiliyor. Bizlerin dinleyicilerine ulaşabilmeleri için alternatif platformlara ihtiyacımız var. Lokal sanatçılar için başlarda hayal gibi gözüken global bir platformun bizlere bir alan açması ve hedeflerimizde desteklemesi gerçekten çok kıymetli. Çünkü kendi adıma her zaman özenerek dinlediğim sanatçılarla aynı yerde kendi ismimi görebiliyor olmak, hem müziğin çeşitlenmesi, hem de genç kitlelerin sanat konusunda desteklenmesi ve cesaretlenmesi açısından çok değerli.” dedi.

Yeni sanatçıların yer aldığı önemli bir listede dinleyicilerle heyecanını paylaşmayı kariyeri için önemli bir adım olarak tanımlayan Yiğit Atilla, “Apple Music listelerini bir dinleyici olarak çok beğeniyorum. Yeni çıkan isimleri tek tek takip edebilen birisi olmadığım için benim için kolaylık sağlıyor. Bazen başka bir şeye odaklandığım anlarda arka planda liste çalarken, özellikle aklıma giren bir şarkı olursa durup o şarkı ve sanatçı üstünde durmayı severim. Apple Music’in de desteğinden memnunum bu bakımdan. Yalnızca lokal bir müzisyen olarak değil, iyi bir dinleyici olarak da. Umarım globale ulaşma hedefimizde de böyle global bir markanın etkisi artarak devam eder.” dedi.

Türkiye listelerinde yer almanın beklediği ve öncesinde hayalini kurduğu bir şey olduğunu belirten Cevher Aksoy, “Apple music vizyonu ve kalitesiyle beraber lokal müziğe değer katıyor ve bilinirlik sağlıyor.” dedi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: 90 saniyede Huawei’nin yeni ürünlerini tanıyın

Huawei, 23 Haziran Perşembe günü İstanbul'da düzenlediği bölgesel lansman etkinliğinde birçok yeni ürününü tanıttı. Öncelikle geçtiğimiz haftalarda resmi duyurusu yapılan yeni katlanabilir telefonu Mate XS...

MediaMarkt Elektroniğin Yıldızları Kampanyası kapsamında dikkat çeken ürünler

MediaMarkt, 24-27 Haziran tarihleri arasında geçerli Elektroniğin Yıldızları kampanyası kapsamında farklı ürün kategorilerinde dikkate değer ürünler sunuyor. Şirket, "Elektroniğin yıldızları MediaMarkt'ta! Akıllı telefonlardan kahve...

Poco’nun yeni telefonları F4 ve X4 GT resmiyet kazandı, işte özellikleri

Xiaomi'nin çatısı altındaki markalardan biri olan Poco, bir süredir merakla beklenen yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Poco F4 ve X4 GT adını taşıyan iki telefon...

Huawei en yeni ürünlerini İstanbul’da gözler önüne çıkardı

Huawei en son teknolojiye sahip yeni ürünlerini İstanbul'da görücüye çıkarttı. Yeni dönem stratejisiyle ilgili bilgler de paylaşan şirketin tanıttığı ürünler arasında MateBook D16 ve...

Huawei MateBook D16 (2022) İncelemesi

Huawei bir yandan MateBook dizüstü bilgisayar serisinde 12. nesil Intel Core işlemcilerle 2022 yılı içinde beklenen bileşen güncellemelerini yaparken bir yandan da seriye çeşitli...

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G A101 online mağazada indirimde

A101 23 Haziran 2022 Aldın Aldın teknoloji ürünlerine baktığımızda Samsung Galaxy Z Flip 3 5G modelindeki fırsat dikkat çekiyor. A101 online mağazasında bu katlanabilir...

Netflix Zeytin Ağacı dizisinin yayın tarihini açıkladı, ilk görüntüleri paylaştı

Netflix Zeytin Ağacı adını taşıyan yeni Türk orijinal dizisinden ilk görüntüleri paylaştı. Şirket, ünlü isimleri bir araya getiren dizinin yayın tarihini de duyurdu. Dizi,...

Montblanc Summit 3 Wear OS 3 ve lüksü bir arada sunuyor

Google I/O 2022'de yakında Samsung dışındaki üreticilerin de Wear OS 3 işletim sistemli akıllı saatler çıkaracağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Wear OS 3 işletim...