Turkcell T-VR: Mobil operatör markalı ilk sanal gerçeklik gözlüğü

Turkcell, amiral gemisi telefonlarının yanına bir de tablet eklerdi. Ancak zaman değişiyor, sanal gerçeklik giderek daha da popüler hâle geliyor. Turkcell de bu durumu dikkate alarak T-VR adlı bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdi.

Başlangıçta Turkcell T80 ile çalışacak, ancak daha sonra başka telefonlarla da kullanılabilecek Turkcell T-VR, 4.7 inç ile 6 inç arasında büyüklüğe sahip ekranlı telefonlarla kullanılabilecek. Görüntü parlaklığını otomatik olarak ayarlayabilen bu gözlük ile 360 derece panoramik videoları izleyebilmek de mümkün olacak.

Turkcell T-VR’ın peşin fiyatı 199 TL olarak belirlendi. 18 Temmuza kadar T80 ile birlikte ön sipariş verenlere telefonla birlikte ücretsiz olarak verilecek olan bu gözlüğe daha sonra tarifeye ek ayda 7.90 TL’lik ödemelerle sahip olunabilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...