Teknoloji

Turkcell’den normalleşme sürecindeki esnaflar için destek paketi

turkcell

Turkcell, esnafın koronavirüs salgını dönemindeki ihtiyaçlarından yola çıkarak bir destek paketi oluşturdu.

Hazırlanan paket kapsamında restoran, kafe, kuaför ve taksi durağı gibi küçük işletmelerin ilk üç aylık sabit interneti Turkcell tarafından karşılanacak. Bununla birlikte Turkcell kullanıcısı esnafa destek olması amacıyla mobil internet de hediye ediliyor. Esnafa destek paketi kapsamında Turkcell, Mesaj Üssü ile toplu mesaj göndermek isteyen iş yerlerinin gönderebilecekleri SMS adedini de ikiye katlıyor. Aynı zamanda Turkcell’in Mesaj Üssü servisine ilk defa abone olan iş yerlerine anında 500 SMS hediye ediliyor.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, konuyla ilgili olarak, “Türkiye?nin Turkcell’i olarak, ülkemizin can damarı esnafımızı bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla kendilerine özel can suyu destek paketi sunuyoruz. Yaşadığımız bu süreçten en fazla etkilenen esnafımıza yönelik destek paketimizi, onların sesine kulak vererek hazırladık. Sosyal mesafenin korunması için kapatılan küçük işletmelerimize yönelik destek paketimiz ile esnafımızın bu zor zamanında da yanında olmayı amaçlıyoruz. Hizmet sektörümüzün normalleşmesine katkı sağlayacağını umduğumuz telekomünikasyon faydalarımızı sabit internet, mobil internet ve toplu SMS olmak üzere destek paketimize ekledik.” dedi. “Öncelikli olarak esnafımızın ilk üç aylık sabit internetini biz karşılıyoruz. Bununla birlikte mobil internet hediyelerimizle de destek olmayı amaçlıyoruz. Tüm bunların yanı sıra müşterilerine SMS göndermek isteyen esnafımızın da SMS adedini ücretsiz olarak ikiye katlıyoruz. Sektörümüzde bir ilke imza atarak hazırladığımız ve küçük esnafımızın iletişim ihtiyaçlarına destek olduğumuz paketimizi her geçen gün genişleterek yeni faydalar sunmaya devam edeceğiz.”

Kurumsal hat kullanan Turkcell kullanıcısı esnaflar 31 Ağustos 2020 tarihine kadar başvurabileceği destek paketi için bu bağlantıdan veya Dijital Operatör uygulamasından talep oluşturabilirler.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER