Turkcell 4.5G için kotaları ikiye katlıyor

google news abone ol

turkcell 4.5g tarifeleri

Turkcell 4.5G için beklenen yeni internet tarifelerini açıkladı, aynı zamanda abonelerine 4.5G’ye teşvik etmek için de bir kampanya başlattı. Terzioğlu, herkesin merak ettiği 4.5G’nin getireceği yüksek bant genişliği ve yüksek hızın kotaları nasıl etkileyeceği konusunda açıklamalarda bulunarak Turkcell müşterilerine kotaları katlama müjdesi verdi.

Terzioğlu, “Müşterilerimize ‘Hızım arttı, kotam bitecek’ sıkıntısı yaşatmak istemiyoruz. 4.5G’ye geçen müşterilerimizin kotalarını ilk 3 ay boyunca ikiye katlayacağız, 3 ayın sonunda da fiyat artışı olmaksızın daha yüksek kotalı tarifelerden yararlanabilecekleri sürpriz tekliflerimiz olacak” dedi.

Müşterinin sorununu kendi sorunları olarak gördüklerini ve her zaman müşterinin yanında olacaklarını anlatan Terzioğlu, kullanılmayan paket ve servis ücretlerini geri ödeyeceklerini kaydetti. Müşteri menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarının altını çizen Terzioğlu, örneğin paketlerinden kalan kullanım hakkını devredeceklerini belirtti. Cihazları bozulduğunda tamir edilene kadar ikame cihazla onları bağlantısız bırakmayacaklarını da taahhüt eden Terzioğlu, 4.5G’ye geçen hiçbir müşteriden 1 TL dahi ekstra bedel talep etmeyeceklerini, faturalarda sürpriz yaşatmayacaklarını kaydetti.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, müşterilerinin telefonlarının bozulması durumunda telefonlar tamir edilene kadar geçen sürede müşterilerini telefonsuz ve internetsiz bırakmamak için de yeni bir adım atarak 10 bin akıllı telefon aldıklarını belirterek, “Sektörde 20 günleri bulan cihaz bakım sürelerini biz Turkcell’de 10 güne kadar indirdik. Ancak 10 gün bile müşterilerimizi telefonsuz bırakamayacağımız kadar uzun bir süre. O nedenle biz, arıza nedeniyle akıllı telefonlarını servise gönderdiğimiz müşterilerimize, cihazları geri gelene kadar yeni bir cihaz vermeye başladık. Bu süreçte Turkcell’lileri mağdur etmemek için de sadece bu amaçla kullanılmak üzere 10 bin akıllı telefon alarak stoklarımıza koyduk” dedi.

Turkcell’in 10 maddede özetlediği manifestosunu örnekleriyle açıklayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, özel hizmet ekibiyle engellilere ve 65 yaş üstündekilere evde hizmet vereceklerini söyledi. Terzioğlu, Türkiye’nin Turkcell’i olarak olağanüstü durumlarda, müşterilerinin tüm finansal yükümlülüğünü askıya alıp, her bir müşteriyi tek tek arayarak “Yardıma ihtiyaçları olup olmadığını” sorduklarına, dilerse yakınlarını arayarak bilgi verdiklerine vurgu yaptı. Özellikle İstanbul’daki evleri kentsel dönüşüm kapsamına giren müşterilerinin proaktif olarak nakil taleplerini aldıklarını hatırlatan Terzioğlu, müşterilerini internetsiz bırakmayacaklarını hatta nakliye, çilingir ve kamu hizmetleri vb. konularda hayatlarını kolaylaştırdıklarını anlattı.

BiP, Turkcell TV+, Turkcell Müzik, Dergilik, Goller Cepte gibi ürün ve servisleri kullanmak için Turkcell müşterisi olmaya gerek olmadığının altını çizen Terzioğlu “Eşsiz müşteri odağıyla tasarladığımız ürün ve servisler; Türkiye ve dünyadaki diğer operatör müşterilerinin de kullanımına açıktır. Sadece bu servislerden faydalanan abonelere de kendi müşterimiz gibi hizmet vereceğiz” dedi.

Çok kısa bir süre önce Türkiye’nin 5 ilinde aynı anda 4.5G hız testleri yaptıklarını anlatan Terzioğlu, “Gerçek şebekeden cep telefonlarıyla yaptığımız bu testlerde tüm illerdeki hız 300 Mbps’in üzerinde çıktı. Bazı illerde de 400 Mbps sınırına dayandık. Bu veriler de ‘Dünyanın en hızlı 4.5G hizmetini sunacağız’ iddiamızı destekliyor. 2018’in sonunda 1600 Mbps hızları göstermeye başlayacağız. 4.5G’de yüksek hızları cihazların desteklemesi gerekiyor. Turkcell, ticari olarak piyasada satılan cihazlarda hem Türkiye’nin hem de dünyanın en yüksek hızını vermeye devam edecek” diye konuştu.

4.5G ihalesinde en yüksek frekansları aldıklarını ve bu sayede en yüksek hızlara ulaştıklarını ifade eden Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “4.5G’de frekanslar size sunulmuş otoban gibidir. Otoban ne kadar geniş olursa siz de o kadar hız yapabilirsiniz. Bu yüzden biz en büyük otobana sahip olmak için en geniş frekanslara para ödedik. Şimdi elimizdeki frekansları ‘üçlü taşıyıcı’ sistemiyle birleştiriyoruz. Böylece en yüksek hızlara ulaşıyoruz. Birleştirme teknolojisi geliştikçe hızlarımız da daha yukarı çıkacak. Dolayısıyla biz her zaman en yüksek hızı vereceğiz. Frekans bandında Turkcell Avrupa’daki operatörler arasında 234.4 MHz ile ikinci sırada”

Turkcell 4.5G tarifeleri

turkcell 4.5g tarifeleri

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, müşterilerin merakla beklediği 4.5G tarifelerini de açıkladı. Müşterilerin ihtiyacına göre Turkcell 4.5G tarifeleri oluşturduklarını anlatan Terzioğlu, “Çok data tüketen müşterilerimiz için 50 GB’a varan mobil internet paketleri hazırladık. Yeni paketlerimizde data fiyatlarının birim maliyetleri yüzde 20’ye varan oranda azalmış durumda.” dedi.

4.5G tariflerine geçen tüm Turkcell müşterilerine paketleri yurt dışında da geçerli
4.5G ile birlikte Turkcell yurt dışına seyahat eden müşterilerine de özel bir teklif hazırladı. Turkcell’in 4.5G tarifelerine geçen tüm Turkcell’liler günde sadece 9.90 TL’ye yurt içi tarifelerini yurt dışında da aynen kullanabiliyor. Tam 52 ülkede geçerli kampanya ile fatura düşünme derdinden kurtulan Turkcell 4.5G müşterileri, yurt içi tarifelerini yurt dışında da aynen kullanıp internete giriyor, konuşuyor, mesajlaşıyor. Turkcell’liler sevdiklerini yurt dışında da arayabilmenin keyfini yaşarken, 4.5G’ye özel bol internetli paketlerini yurt dışında rahatça kullanarak maillerine ulaşabiliyor, sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraf ve videolarını anında paylaşabiliyor, kendilerine yardımcı olacak uygulamaları gönül rahatlığıyla kullanabiliyorlar.

TURKCELL 4.5G TARİFELERİ

Data      Ses                        SMS       Fiyat

50 GB    1000 Dk.              1000      149TL
20 GB    1000 Dk.              1000      119TL
15 GB    1000 Dk.              1000      99TL
10 GB    1000 Dk.              1000      79TL
6 GB      500 Dk.                 1000      59TL
4 GB      500 Dk.                 1000      49TL
2 GB      500 Dk.                 1000      39TL

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER