Teknoloji

TuneIn Explorer ile dünyanın dört bir yanından radyoları kolaylıkla bulun

tunein explorer

TuneIn, hizmeti üzerinde kullanıcılara sunulan 100 binden fazla radyo istasyonunun keşfedilmesini kolaylaştıran yeni bir aracı kullanıma sundu. Şirket, 13 Şubat tarihine denk gelen Dünya Radyo Günü şerefine TuneIn Explorer adını verdiği yeni web sayfasını açtı.

Bu özellik, TuneIn’in sunduğu her radyo istasyonunu etkileşimli bir harita üzerinde göstererek dünyanın en ünlü radyo istasyonlarından bazılarının nerede olduğunu görmenizi sağlıyor. TuneIn’in bu web sitesini bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan ziyaret ederek haritaya erişebilirsiniz. Şirket, arayüzün üst kısmına, gördüğünüz istasyonları türe ve dile göre sınıflandırmanıza olanak tanıyan kullanışlı filtreler de ekledi. Daha spesifik sonuçlar istiyorsanız birden fazla filtre uygulayabilirsiniz. Ayrıca harita, bir arama motoru özelliği içeriyor ve hatta acil durum yayın istasyonlarını da görünülüyor.

Özelliğin TuneIn uygulamasına ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Bu haritayı farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Türkiye’nin farklı şehirlerinden yayın yapan yerel radyo yayınlarını dinleyebileceğiniz gibi, dilinizi geliştirmek amacıyla farklı ülkelerdeki radyo istasyon yayınlarını da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER