TSMC Qualcomm için 7 nm. yonga üretimine yakında başlayabilir

tsmc qualcomm TSMC ile Qualcomm arasında 7 nm. mimarisiyle yonga üretimi için bir işbirliği yapılacağına dair iddialar bir süredir etrafta dolaşıyordu. Son haberler, bu sürecin daha somut hâle geldiğini gösteriyor. Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon yonga setlerinin üretimi için Samsung yerine TSMC’yi tercih ettiği belirtiliyor. Konuşulanlara göre, TSMC Qualcomm için 7 nm. yonga üretimine yakında başlayacak.

Digitimes’ta yer alan haberde, TSMC’nin 7 nm. yongaların üretiminde FinFET teknolojisini kullanacağı belirtildi. Buna ek olarak, TSMC’ye ikinci parti üretim için siparişin de 2018’in sonunda veya 2019’un başlarında verileceği söyleniyor.

TSMC daha önce MediaTek’ten 5G yongalarının üretimi için sipariş almıştı. Şirketin söz konusu siparişi 2019’da teslim etmesi bekleniyor. Qualcomm’un TSMC’den kendisi adına 5G yongası üretmesini istediği de iddialar arasında yer alıyor.

TSMC Qualcomm için geçmişte yonga üretimi gerçekleştirmişti. Ancak Qualcomm’un 14 nm. ve 10 nm. yongaların üretimi için Samsung’u tercih etmesiyle birlikte bu işbirliği son bulmuştu. Ancak çıkan haberler, eski ortaklığın yeniden canlanacağını gösteriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın