Türkiye’nin ilk elektrikli akıllı cihazı T10X için gelen yoğun ilgiye karşılık geldi

Togg, çekilişle teslim edilecek akıllı cihaz sayısını 12 binden 20 bine çıkardı.

google news abone ol

Togg, Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı T10X için henüz satışa çıkmadan 100 bin adet ön sipariş alarak büyük bir başarıya imza attı. Bu yoğun ilginin üzerine Togg, çekilişle teslim edilecek akıllı cihaz sayısını 12 binden 20 bine çıkardı.

2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak T10X, şimdiden büyük ilgi gördü. Verilen yoğun ön siparişler nedeniyle, teslim edilecek akıllı cihaz sayısı 8 bin adet artırılarak 20 bin adete yükseltildi. Bu artışla birlikte, Togg’un ilk yılında 28 bin adet akıllı cihaz üretmesi hedefleniyor.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, kullanıcıların isteklerine kulak verdiklerini ve bu amaçla üretimi artırdıklarını belirtti. Togg, çekiliş sürecine katılan şanslı 20 bin kullanıcının yanı sıra 20 bin kişi için de yedek liste oluşturacak. Eğer teslimatlarda iptaller yaşanırsa, yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Fiat Topolino: Citroen Ami'ye İtalyan dokunuşu

T10X için yapılan ön siparişler için ön ödeme için banka yoluyla e-Cüzdan’a yapılacak transferler, 27 Mart 2023 tarihinde saat 17.00’ye kadar işleme alınacak ve aynı gün saat 22.00’de sipariş sistemi kapanacak. Dijital çekiliş tarihi ise noter huzurunda gerçekleşecek ve 29 Mart olarak belirlendi.

Togg’un T10X’i mobilite sektörüne yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Türkiye’nin ilk elektrikli akıllı cihazı olan T10X, yoğun ilgi görmesiyle birlikte sektörde önemli bir yer edinmeyi başarmış durumda.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER
ÖNE ÇIKANLAR