Nintendo’dan yeni The Legend of Zelda oyununu bekleyenlere kötü haber

google news abone ol

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyununu bekleyenlere Nintendo’dan kötü haber geldi. Daha önce oyunun 2022’de yayınlanabileceğini açıklayan şirket, yeni Zelda oyununun çıkışının 2023’ün ilkbaharına ertelendiğini açıkladı.

Nintendo ertelemenin nedenleri konusunda bilgi vermedi. Serinin yapımcılarından Eiji Aonuma, şirketin geliştirme sürecini biraz daha uzatmayı tercih ettiğini belirtti ve oyunu heyecanla bekleyenlerden özür diledi.

Erteleme kararının duyurulduğu videoda, oyundan kısa bir kesit görmek mümkün oluyor. Videoda oyuncuları hem yerde hem de bulutların üstünde bir maceranın beklediği görülüyor. Yeni videonun oyunun E3 2021’de paylaşılan ilk tanıtımından çok farklı olmadığını belirtmek gerekiyor.

The Legend of Zelda: Breath of The Wild’ın çıkışının ertelenmesi Nintendo Switch sahiplerini üzse de, konsol için bu yıl çok sayıda yeni oyun çıkacak. Bu oyunlar arasında Splatoon 3, Mario + Rabbids: Sparks of Hope gibi başka devam oyunları da bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR