Tesla Cybertruck üretimine 2023’te başlayacak

google news abone ol

Tesla Cybertruck üretimini sessiz sedasız 2023’e ertelemiş gibi görünüyor. Reuters’ın haberine göre, şirket elektrikli kamyonetinin üretimine 2022 yerine 2023’ün ilk çeyreğinde başlayacak.

Tesla’dan üretimin ertelenmesi konusunda henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak Cybertruck’ın sipariş sayfasında üretimin 2022’de başlayacağı konusunda verilen referans kaldırılmış durumda. Sayfanın tasarım bölümünde daha önce “Yapılandırmanızı 2022’de üretimin başlamasına kısa bir süre kala tamamlayabilirsiniz” şeklinde bir ifade bulunuyordu. Ancak artık bu cümlede “2022’de” kısmı yer almıyor.

Tesla’nın Cybertruck üretimi konusunda sıkıntı yaşadığı bir sır değil. Şirketin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz kasım ayında Twitter’dan Cybertruck hakkında gelen bir soruya “2021’in tedarik zinciri için bir kabus” olduğunu söyleyerek yanıt vermişti. Musk, 26 Ocak’ta yıllık finans raporunun değerlendirileceği toplantıda konu hakkında daha fazla detay paylaşılacağını da belirtmişti.

Reuters’ın haberine göre, Tesla Cybertruck üretimine önce sınırlı kapasitede başlayacak ve sayıyı daha sonra artıracak. 2019’da Cybertruck’ın tanıtıldığı etkinlikte kamyonetin üretiminin 2021’in sonlarında başlayacağı belirtilmişti. 2021’in ocak ayındaki finans raporu değerlendirme toplantısında ise 2021’de az sayıda aracın teslim edilebileceğini ve 2022’de daha büyük kapasiteli üretimin başlayacağı açıklanmıştı. Daha sonrasında ise kamyonetin yollara çıkışı 2022’ye ertelenmişti.

Elon Musk’ın koyduğu zaman hedeflerinin fazla iyimser olduğu biliniyor. Dolayısıyla Tesla’nın araçlarının yollara çıkışının gecikmesi kimseyi şaşırtmıyor. Pandemi kaynaklı tedarik zinciri ve bileşen sıkıntılarının da gecikmede etkili olduğu Reuters’ın haberinde belirtilen noktalar arasında bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın yakında çıkacak karma gerçeklik başlığı “xrOS” ile çalışacak

Apple, Bloomberg'den Mark Gurman'ın haberine göre, yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığının çalıştıracağı yazılımın "realityOS" olarak bilinen adını "xrOS" olarak değiştirdi. Gurman'ın da belirttiği...

En iyi Netflix aile filmleri: Ailecek izlenecek filmler

Özellikle hafta sonları, aile bireyleriyle bir aradaysanız, yapılacak en güzel işlerden bir tanesi ailecek izlenecek filmler arasından seçim yapmaktır. Netflix aile filmleri bu noktada...

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

ÖNE ÇIKANLAR