Eğlence

Ted Lasso FIFA 23’te boy gösterecek

ted lasso fifa 23

Apple TV Plus’ın en popüler yapımlarından biri olan Ted Lasso, günümüzde popüler kültürün önemli parçaları arasında yer alıyor. Dizide Jason Sudeikis tarafından canlandırılan Ted Lasso’nun hiç tecrübesi olmadığı hâlde bir futbol takımının başına geçmesini ve ardından yaşananlar anlatılıyor. Bu popülarite EA Sports’un da dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Ted Lasso FIFA 23’te oyun içinde boy gösteren teknik direktörlerden biri olacak.

Lasso’nun FIFA 23’te yer alacağına dair en somut işaret, dizinin resmi Twitter hesabından geldi. Hesaptan yapılan paylaşımda çeşitli kelime oyunlarıyla birlikte oyun dünyasının bir diğer popüler bıyıklı karakteri olan Super Mario’ya göndermede bulunuluyor. Paylaşıma eklenen Sudeikis’in arkadan çekilen fotoğrafında ise çok sayıda kamera ve spotu görmek mümkün oluyor.

Ted Lasso’nun oyuna gelişine dair tek ipucu bu paylaşım değil. FIFA 23’ün internet sitesindeki bir listede, Ted Lasso’nun dizide çalıştırdığı kurgusal takım olan AFC Richmond’ın adı da yer alıyor.

Ted Lasso FIFA 23’e ayrı bir renk katacak gibi görünüyor. FIFA 23, 30 Eylül itibarıyla Xbox Series X/S, PS5, Xbox One, PS4, PC, Stadia ve Nintendo Switch’te oyuncularla buluşacak.

İLGİLİ HABERLER