Eğlence

Stranger Things klasik şarkılara can vermeye devam ediyor

stranger things

Stranger Things 4. sezonunun ilk kısım bölümleriyle mayıs ayının sonunda izleyicilerle buluşmuştu. İlk kısım bölümleri Kate Bush’un klasiklerinden biri olan “Running Up That Hill (Deal With God)” şarkısını yeni bir nesille tanıştırmış ve şarkı listelerde yeniden üst sıralara yükselmişti.

Bu şarkıyla birlikte Kate Bush’un Spotify’daki dinlenmelerinde kayda değer bir artış görülmüştü. Öte yandan Bush, Türkiye ortalamasına göre de yüzde 1300 oranında daha fazla dinlenmeye imza attı.

Stranger Things 4. sezonunun ikinci kısım bölümlerinde de benzer bir etki yapmaya devam ediyor. Sezon finali itibarıyla unutulmaz anlar arasına adını yazdıran Eddie’nin Master of Puppets performansının ardından da benzer bir rekora imza atıldı. Metallica’nın Master of Puppets’ı (2 Temmuz itibarıyla) Türkiye’de sıradan bir gündeki dinlenmesine oranla 2,6 kat ile yüzde 161 oranında daha fazla dinlendi. Benzer bir artış da yine sezon finalinde nabzı yükselten Journey’nin Separate Ways remix’inin dinlenmelerinde de yaşandı. Journey ve Steve Perry’ye ait Separate Ways remix versiyonu, sıradan bir gündeki dinlenme oranına kıyasla 5,3 kat ile yüzde 433 daha fazla dinlendi.

stranger thingsDizinin fanları, 4. sezonun 1’inci kısmını tamamladıktan sonra aynı heyecanı yaşamak için Spotify’ın Stranger Things resmi çalma listesini ziyaret etmiş; listenin globalde dinlenmelerini (30 Mayıs itibarıyla) yüzde 1700 artırmıştı. Stranger Things resmi çalma listesi, Spotify’ın Netflix hub’ındaki şarkı listeleri arasında, 970.000 takipçisi ile en yüksek takipçili liste olmuştu. Aynı zamanda Spotify, Stranger Things’in 4’üncü sezonu için, kullanıcıların favori şarkılarını seriden bazı klasiklerle bir araya getirdiği; Hawkins’in korkunç düşmanıyla yüzleşmede ideal ambiyansı yaratacak Upside Down çalma listesini de oluşturmuştu. Buna ek olarak, resmi Stranger Things çalma listesi de serinin en yeni şarkılarını halihazırda içeriyor.

İLGİLİ HABERLER