Ana Sayfa Yazılım Spotify masaüstü yazılımlarındaki hata diskleri olumsuz etkiliyor

Spotify masaüstü yazılımlarındaki hata diskleri olumsuz etkiliyor

spotifyEğer müzik dinlemek için Spotify’ın masaüstü uygulamasını kullanıyorsanız, belirli bir süre için web veya mobil uygulamalarına geçiş yapmanız yerinde bir tercih olabilir.

Ars Technica’nın haberine göre bazı üyeler, müzik dinleme servisinin Mac, Windows ve Linux bilgisayarlar üzerinde çalışan uygulamasının kullanıcıların sabit disk sürücülerine günde gigabaytlarca veri yazdığını, üstelik bunu yazılım bekleme modunda olduğunda ve yerelde herhangi bir şey depolanmadığı takdirde bile yaptığını söylüyor.

Bunun neden kaynaklandığı bilinmiyor, ancak şu an için en iyisi Spotify’ın masaüstü uygulamasını kullanmamak gibi görünüyor. Bu kadar çok verinin sabit diske yazılıyor olması donanımın yaşam döngüsüne olumsuz etkide bulunuyor. Bu nedenle önerilmiyor.

Herhangi bir hareket eden parçası olmayan SSD’lerin bile belirli sayıda okuma yazma döngüsü bulunuyor. Bu nedenle Spotify’ın diske gereksiz şekilde veri yazımında bulunması bu donanımların da performansının normale göre daha kısa sürede düşmesine neden olabilir.

Bu arada şirket Ars Technica’ya, bu sorunun 1.0.42 numaralı versiyonla birlikte çözüldüğünü söylüyor ki, bu versiyon da tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlandı.

Şu sıralar teknik sorunlar müzik dinleme servisinin başını fazlaca ağrıtıyor. Geçtiğimiz ay içinde de, sitenin içinde zararlı yazılımlarca istila edilmiş reklamlar gösterdiğine dair haberler çıkmıştı.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun