Spotify Blend deneyimini iki yeni özellikle geliştiriyor

google news abone ol

Spotify kullanıcıların müzik aracılığıyla arkadaşları, aileleri ve hatta sanatçılarla bağlantı kurmaları için daha fazla seçenek sunan iki yeni özellikle Blend deneyimini geliştiriyor. Müzik aracılığıyla bağlanmanın zahmetsiz ve hızlı yollarından biri olan Blend, düzenli olarak yeni özelliklerle güncelleniyor. Spotify, bu özellikle kullanıcılara sadece “oynat” tuşuna basmak kadar kolay bir ortak dinleme deneyimi vadediyor.

Önceden, kullanıcılar tek seferde yalnızca bir arkadaşları veya aile üyelerinden biriyle Blend yapabiliyordu. Ancak yeni dönemde Blend’in sınırları genişleyecek. Artık birden fazla kişiyle veya ünlü sanatçılarla Blend listesi oluşturulabilecek.

Artık Spotify’da 10 kişiyle bir araya gelerek Blend listesi hazırlanabilecek. Bu ortak liste tüm kullanıcıların müzik zevklerini yansıtacak.

Buna ek olarak; aralarında BTSCharli XCXKacey MusgravesLauvMegan Thee StallionMimi WebbTai VerdesXamã gibi isimlerin de bulunduğu sanatçılarla da Blend listesi oluşturulabilecek. Kullanıcılar ayrıca söz konusu bu sanatçılarla zevklerinin ne kadar uyuştuğunu eşleşme puanları ile gösteren bir paylaşım kartına da sahip olacak. Bunlar kullanıcının dinleme tercihlerini sanatçıyla karşılaştırarak görmesine olanak tanıyacak ve Instagram, Facebook, Snapchat veya Twitter üzerinden paylaşılabilecek.

Spotify tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Blend sayesinde müziğin insanları bir araya getirmesinin kolaylaşacağı belirtildi. Şirket Blend’in kullanıcılara müzik aracılığıyla yeniden bağlanmanın ve onların paylaşım ile keşif anlarını artırmaya devam etmenin başka bir yolunu sunacağının altını çizdi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR