Benchmark testi önemli Sony Xperia 10 III detaylarını gösteriyor

Sony Xperia 1 III ve Xperia 10 III yakında tanıtılması beklenen akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Orta segmentte konumlanan Xperia 10 III, resmi duyuru öncesinde benchmark testinden geçti. Benchmark testi, akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 765G işlemcinin olduğunu gösteriyor.

Snapdragon 765G ismi, benchmark testinin sonuç sayfasında açık biçimde geçmiyor. Ancak test sonuçları, Snadragon 765G işlemcili diğer telefonların sonuçlarıyla örtüşüyor. Burada Sony’nin daha yeni bir 5G işlemci olan Snapdragon 690G yerine Snapdragon 675G’yi tercih etmesinin garip göründüğü söylenebilir.

Benchmark testi, akıllı telefon için 6 GB RAM seçeneğinin sunulacağını da gösteriyor. Bunun orta segment cihazlar için bir ilk olduğunu söylemekte fayda var. Şirket şimdiye kadar bu segmentte tercihini 4 GB RAM’den yana kullanıyordu.

sony xperia 10 iiiSony Xperia 10 III benchmark testi daha hızlı bir işlemciyi ve daha yüksek bir bellek kapasitesini gösteriyor. Bu da telefonun fiyatı konusunda akıllara bazı sorular getiriyor. Akıllı telefonun selefi yurt dışında 350 dolar karşılığında satışa sunulmuştu. Sony’nin bu seviyede mi kalacağı yoksa biraz daha yukarı mı çıkacağı merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola Moto G51 5G Qualcomm işlemciyle gelecek

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun