Sony WF-1000XM4 kablosuz kulaklık için yeni sızıntı

Yakında tanıtılması beklenen Sony WF-1000XM4 kablosuz kulaklıkla ilgili haberler bir süredir etrafta dolaşıyor. XM3’te bulunan aktif gürültü engelleme özelliğinin XM4’te de bulunması pek sürpriz etkisi yaratmıyor. Ancak WinFuture sitesinin haberine göre, Sony V1 çipinin varlığı sayesinde XM4 daha gelişmiş bir aktif gürültü engelleme deneyimi sunacak.

V1, Sony’nin ilk özel çipi olmayacak. Ancak XM3’te bulunan QN1e çiple karşılaştırıldığında V1’in LDAC ile yüksek kaliteli kablosuz ses desteği sağlayacağı belirtiliyor. XM4’ün yüksek çözünürlüklü ses sertifikasıyla geleceği de yeni sızıntıda dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor.

XM4’ün pil ömrü konusunda da önemli bir ilerleme sağlaması bekleniyor. Kulakllığın aktif gürültü engelleme çalışırken 8 saat boyunca müzik dinlemeyi mümkün kılacağı belirtiliyor. Şarj kutusunun da kulaklığın pilini iki defa dolduracağı ve toplam süreyi 24 saate çıkaracağı ifade ediliyor.

Aktif gürültü engellemenin kapatılması durumunda bu sürenin 36 saate yükseleceği belirtiliyor. Şarj kutusunun pili de hem kablosuz olarak hem de USB-C girişi üzerinden doldurulabiliyor.

XM4’ün yağmura karşı dayanıklılık için IPX4 sertifikasıyla gelecek olması da ayrıca dikkat çekiyor. Kesin Ses Alma özelliğinin de telefon görüşmeleri sırasında kalite artışı sağlayacağı belirtiliyor.

Sony WF-1000XM4 için çıkış tarihi giderek yaklaşıyor gibi görünüyor. Kablosuz kulaklığın Avrupa’da 280 avro karşılığında satılması bekleniyor.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...