Teknoloji

Sony’den Android tabanlı iki yeni Walkman: NW-A300 ve NW-ZX700

sony walkman nw-zx707
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Spotify veya Apple Music gibi internet üzerinden müzik dinleme hizmetlerinden veya iTunes’dan önce, Sony Walkman’ler hareket halindeyken müzik dinlemek için önde gelen cihazlardı. Walkman’in mirası bu yılın hemen başında duyurusu yapılan iki yeni Android tabanlı Sony Walkman ürünüyle sürdürülüyor.

Sony, yeni ürünlerin orijinal Walkman’lerle benzer fiziksel bir görünüm ve his yaratmak için çok çalıştı. Bir kulaklık jakı, bir bilek kordonu bağlamak için özel bir nokta, bir SD kart yuvası ve çoğu işlevi kontrol eden harici, fiziksel düğmelerle donatılan yeni ürün, simgesel ürünün nostaljisini modern zaman hissi ve kullanımıyla birleştirmeye çalışıyor. En son Sony Walkman Android çalarlar iki farklı modelde geliyor. NW-A306 ve NW-ZX707 modellerinin her ikisi de farklı fiyat noktalarında sunulacak.

Walkman NW-A306 modeli, 2019 model Walkman sürümünün güncellemesidir ve artık Android işletim sistemi, daha uzun pil ömrü ve daha iyi bir yonga sunuyor. 3,6 inç 1280 x 720 dokunmatik LCD ekran, 32 GB depolama, Wi-Fi 802.11AC ve Bluetooth 5 özelliklerine sahip ve 44,1 kHz FLAC oynatma için 36 saat veya 96 kHz FLAC için 32 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. NW-A300, 430 dolar yurt dışı fiyatına sahip.

NW-ZX707 ise, iki modelden daha güçlü olanıdır ve daha büyük bir tasarıma sahiptir. Bir amplifikatörün yanı sıra hem 4,4 mm hem de standart 3,5 mm kulaklık jakı içerir. NW-ZX707’ün fiyat etiketi 820 dolarla önemli ölçüde daha yüksek. Ancak Sony, ürünün değerini tam olarak göstermek için kaliteli bir ürün tanıtım videosu hazırladı.

İster orijinal Walkman hayranı olun ve ürün koleksiyonunuza bir yenisini eklemeyi umut edin, ister bağımsız bir dijital medya oynatıcıya sahip olmayı isteyin, Sony ve Walkman ürün grubu kesinlikle başlamak için harika bir yer gibi görünüyor. Aşağıda NW-ZX700 ürün videosunu izleyebilirsiniz. Burada ise nereden satın alınabileceği ve diğer detaylar yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER