Sony PS5 çıkış tarihi ve fiyatları 16 Eylül’de bekleniyor

Sony önümüzdeki hafta özel bir PlayStation 5 etkinliği düzenliyor. Şirket 16 Eylül çarşamba günü 40 dakikalık bir dijital gösteri yayınlayacak. Bu etkinlikte birinci taraf Sony oyun stüdyoları ve üçüncü taraf ortaklardan son haberler aktarılacak.

Sony bu etkinlik için, konsolun piyasaya çıkışı “PS5’e çıkışta (ve sonrasında!) gelecek harika oyunlardan bazılarına bir göz atma” fırsatı nitelendirmesinde bulunuyor.

Bu etkinlikte büyük bir ihtimalle PlayStation 5 için çıkış tarihi ve fiyat gibi bilgiler de açıklanacak. Microsoft da Xbox Series ve Xbox Series X konsollarına dair piyasaya çıkış planlarını ve fiyatlarını gelecek hafta açıklamayı planlıyordu. Ancak Series S’in 299 dolarlık yurt dışı fiyatının sızması işleri değiştirdi.

Sony ise geçen ay PS5 ön siparişleri için kayıt almaya başlamıştı. Ancak şirket şimdiye kadar konsol için resmi ön siparişlerin ne zaman başlayacağını, konsolun fiyatını veya piyasaya çıkış tarihini açıklamadı.

Microsoft’un Xbox fiyatlarını açıklaması ve 22 Eylül’de ön siparişleri almaya başlayacağını açıklamasının ardından Sony’nin de çarşamba günü PS5 fiyatını açıklamasını bekliyoruz. Microsoft’un Xbox Series X konsolunun yurt dışı fiyatı 499 dolar olarak belirlendi. Ancak Sony’nin disksiz PS5 dijital versiyon ve normal PS5 olmak üzere iki farklı konsol seçeneği var. Bu nedenle iki ayrı fiyat göreceğiz. Microsoft’un Xbox Series S için 299 dolar fiyat açıkladığını dikkate alırsak, dijital versiyonun da bu seviyede bir fiyattan geldiğini görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple yeni işlemcileri M1 Pro ve M1 Max'i tanıttı

Sony’nin PlayStation 5 etkinliği 16 Ekim Çarşamba TSİ 23.00’de başlayacak. Detaylar çarşamba gecesi Teknoblog’da olacak.

Bu arada Sony PS5 Türkiye fiyatları da merakla bekleniyor. Sony’nin çarşamba gecesi açıklayacağı fiyatlar Türkiye fiyatlarıyla ilgili bir fikir verecektir. Ancak Sony PlayStation Türkiye’den daha sonra konuyla ilgili resmi açıklama yapılacaktır.

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun