Sony animasyon platformu Crunchyroll’u satın alıyor

Sony bundan iki yıl önce animasyon yapım şirketi Funmation’ı satın almıştı. Şirket Funmation’ı satın aldıktan sonra içerikleri çevrimiçi animasyon platformu Crunchyroll’dan çekmişti. Crunchyroll, Time Warner’ın AT&T tarafından satın alınmasının ardından AT&T’nin çatısı altına girmiş ve bazı içeriklerini HBO Max’a da göndermişti. AT&T ve Sony şimdi de Crunchyroll için 1.17 milyar dolar karşılığında anlaşmaya vardı.

Crunchyroll, 200’den fazla ülkede 3 milyonu aşkın aboneye ve 90 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip. Satışla ilgili olarak yapılan açıklamada, Crunchyroll ve Funmation’ın birleşiminin içerik ortaklarına dağıtım ağlarını genişletme fırsatı vereceğini ve kullanıcılara da hayran odaklı teklifler sunulmasını mümkün kılacağı belirtildi.

Bloomberg’in haberine göre, bu satın alma sayesinde Sony’nin animasyonlar için tema müziği yapan sanatçılarının şarkılarını tanıtması kolaylaşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft son mali çeyrek finansal tabloları içinde farklı tonlar bir arada

Sony Pictures CEO’su Tony Vinciquerra, Crunchyroll satın almasıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Funmation ve muhteşem iş ortaklarımız Aniplex ile Sony Music Entertainment Japonya sayesinde anime kültürüne oldukça derin şekilde hakimiz. Dünyanın dört bir yanındaki anime severlere en iyi içerikleri ulaştırabilecek konumdayız. Crunchyroll sayesinde hem anime hayranlarına en iyi deneyimi sağlayacağız hem de anime yaratıcıları için en iyi fırsatları sunacağız.”

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...