Sony Bravia Core platformuyla popüler içerikleri yüksek kaliteyle sunacak

Sony, CES 2021 kapsamında yeni televizyonlarını tanıtmıştı. Şirket, yeni televizyonlarını satın alanların en yüksek kaliteli içeriklere ulaşabilmesi için de bir adım attı. Sony, Bravia Core adını taşıyan platformuyla filmleri 4K kalitesinde sunacak.

Sony’nin yeni Bravia XR serisi televizyonlarının sahipleri, Sony Pictures yapımı olan filmleri Bravia Core’da “Pure Stream” teknolojisiyle izleyebilecek. Şirketin verdiği bilgiye göre, bu teknoloji sayesinde filmleri internet üzerinden neredeyse kayıpsız biçimde Ultra HD çözünürlükle izlemek mümkün oluyor.

Pure Stream sayesinde Bravia Core’un 80 Mbps’ye kadar aktarım yapmasının sağlandığı belirtiliyor. Hâlihazırda pek çok çevrimiçi platformunda 4K UHD kalitesinde yayın yapmak için 15 ila 25 Mbps bir hıza ihtiyaç duyuluyor. Eğer Sony’nin iddiası doğruysa, Bravia Core’un rakiplerine kıyasla bir hayli avantajlı olduğu söylenebilir.

Sony Bravia Core yeni Bravia XR serisinde yüklü olarak gelecek

Bravia Core, yeni Bravia XR serisi televizyonların tamamında yüklü olarak gelecek. Kullanıcılara aldıkları modele bağlı olarak belli bir miktarda kredi verilecek. Bu kredilerle Bravia Core’dan alınan filmlerin kullanıcılara kalıp kalmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Sony’nin internet sitesinde filmlerin istenilen zaman izlenebileceği belirtiliyor. Film kataloglarının da satın alınan modele bağlı olarak değişeceğini belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube Super Thanks ile içerik oluşturuculara bahşiş için yeni bir yol sunuyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify Yenilikler akışı ile müzik ve podcast takibini kolaylaştıracak

Sony Bravia Core, doğrudan Netflix’in yerini almayacak. Platform sayesinde Sony, Bravia XR serisi televizyonlarının yapabileceklerini göstermek istemiş gibi görünüyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...