Skype grup video görüşmelerini mobil cihazlara getiriyor

Skype grup video

Skype ücretsiz video görüşme özelliğinin onuncu yıldönümünü tüm büyük akıllı telefon platformları için mobilde Skype grup video görüşmeleri özelliğini ekleyerek kutluyor.

Mobil cihazlarda karşılıklı video görüşmelerini başlatmasının üzerinden altı yıl geçen Microsoft’un mesajlaşma uygulaması Skype, şimdi de birden fazla kişinin katıldığı görüntülü telekonferans görüşmelerini iOS, Android ve Windows 10 Mobile platformundaki kullanıcılara sunuyor.

Şirket, bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde geleceğini söyledi, ancak arzu edenlerin onuncu yıldönümü için özel olarak açılmış web sitesinden kayıt yaptırarak erken aşamadaki bir versiyonu deneyebileceklerini kaydetti.

Skype mobil cihazlarda grup video görüşmelerini ekleyen ilk uygulama değil. Google Hangouts bu özelliği uzunca bir süredir sunuyor ve aynı anda en fazla 10 kişinin bir video görüşmesine katılmasına izin veriyor.

Skype, bir mobil video görüşmesine kaç kişinin katılabileceği noktasında henüz bir açıklama yapmış değil. Servis masaüstünde 25 kişinin bir sesli grup görüşmesini, 10 kişinin de video görüşmesini paylaşmasına izin veriyordu. Bunun mobil tarafta da tekrarlanıp tekrarlanmayacağını göreceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...