Skype grup video görüşmelerini mobil cihazlara getiriyor

Skype grup video

Skype ücretsiz video görüşme özelliğinin onuncu yıldönümünü tüm büyük akıllı telefon platformları için mobilde Skype grup video görüşmeleri özelliğini ekleyerek kutluyor.

Mobil cihazlarda karşılıklı video görüşmelerini başlatmasının üzerinden altı yıl geçen Microsoft’un mesajlaşma uygulaması Skype, şimdi de birden fazla kişinin katıldığı görüntülü telekonferans görüşmelerini iOS, Android ve Windows 10 Mobile platformundaki kullanıcılara sunuyor.

Şirket, bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde geleceğini söyledi, ancak arzu edenlerin onuncu yıldönümü için özel olarak açılmış web sitesinden kayıt yaptırarak erken aşamadaki bir versiyonu deneyebileceklerini kaydetti.

Skype mobil cihazlarda grup video görüşmelerini ekleyen ilk uygulama değil. Google Hangouts bu özelliği uzunca bir süredir sunuyor ve aynı anda en fazla 10 kişinin bir video görüşmesine katılmasına izin veriyor.

Skype, bir mobil video görüşmesine kaç kişinin katılabileceği noktasında henüz bir açıklama yapmış değil. Servis masaüstünde 25 kişinin bir sesli grup görüşmesini, 10 kişinin de video görüşmesini paylaşmasına izin veriyordu. Bunun mobil tarafta da tekrarlanıp tekrarlanmayacağını göreceğiz.

İLGİLİ HABERLER