Samsung Deneyim Mağazası ile yeni bir model ilk kez Türkiye’de uygulanıyor

Mobil ürünlere odaklanmış bir deneyim, diğer mağazalarda olmayan geniş aksesuar yelpazesi bu mağazada olacak

Samsung Electronics Türkiye, mobil ürünlere adanmış en büyük deneyim ve satış mağazasını 3 Haziran Cumartesi günü, yani yarın İstanbul’un yeni alışveriş merkezlerinden olan Emaar Square Mall’da açıyor. Şirketin belirttiğine göre, yeni bir mağazacılık anlayışı ile tasarlanan ve dünyada bir ilk olan Samsung Deneyim Mağazası, Türkiye’deki tüketicileri birçok yenilikle tanıştırmaya hazırlanıyor.

Açılış için düzenlenen basın toplantısında konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Samsung için Türkiye’nin özel bir yeri olduğunu, dünyada ilk kez uygulanacak bir mağazacılık modelini Türkiye’den başlattıkları için gurur duyduklarını kaydetti. Türkiye’nin geleceğine olan güvenlerinin altını çizen Kim, yapacakları yatırımlarla 2017 yılı bitmeden Türkiye’de en kapsamlı şekilde varlık gösteren teknoloji firması olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Mağazanın tasarımını gerçekleştiren Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı Simon Orchover ise, günümüzde teknolojik cihazların birlikte çalıştıklarında, tek başlarına ürettiklerinin çok ötesinde bir değer yarattığını dile getirdi. Samsung Deneyim Mağazası’nın, Samsung’un mobil teknolojilerinin birlikteliğinden doğan sinerjinin en kapsamlı biçimde deneyimlenebileceği bir ortam yaratma amacıyla tasarlandığını da sözlerine ekledi.

Samsung Electronics Türkiye Mobil Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ise, yeni mağazayı yeniliğin kalbinin atacağı bir buluşma noktası olarak yaşatmayı planladıklarını belirtti. Bu mağazada ailelerin çocuklarıyla birlikte eğlenceli dijital çizim veya kodlama eğitimlerine katılabileceklerini, gelişmiş cihazlarını daha etkin kullanmak isteyen tüketicilerin burada ürün eğitimleri alabileceklerini kaydetti. Aksigorta ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilk kez Emaar Square Mall mağazasında başlayacak sigorta paketinin müjdesini de veren Tansu Yeğen, insanların cep telefonlarını da satınalma sırasında sigortalayabilecekleri bir sistem geliştirdiklerini sözlerine ekledi. Ayrıca Yeğen, aynı zamanda kullanıcıların bankalarla yapılmış özel anlaşmalar sayesinde ürünleri 36 aya kadar çok cazip faiz oranları ile alabileceklerini de belirtmeyi ihmal etmedi.

Samsung Deneyim Mağazası’nın özellikleri, satılan ürünler

Güney Koreli şirketin belirttiğine göre, Emaar Square Mall’daki Samsung Deneyimleme Mağazası, toplam 500 metrekare büyüklüğü ile Samsung?un mobil teknolojilere odaklanan en büyük mağazalarından biri olma özelliği taşıyor. Deneyim, satış ve satış sonrası hizmeti bir arada sunan yeni konsept çerçevesinde hizmet veren bu modeli, Samsung dünyanın diğer ülkelerinde uygularken İstanbul’daki mağazayı referans noktası olarak değerlendirecek.

Akıllı telefonlar, saatler, tabletler, Gear 360 kamera ve VR Gözlükler gibi tüm mobil ürünlerin yer aldığı mağazada ilave olarak bu ürünlere ait konvansiyonel mağazalarda bulunmayan aksesuarların deneyimi, kişiselleştirilmesi ve satışı da yapılacak. Ürünlerin kişiselleştirilebilmesi için üç özel cihaz bulunan mağazada SamsungWA’da satılan giyilebilir teknolojilere, farklı markaların drone’larına, BOSE ve Harman’ın ürünlerine de ulaşılabilecek. Mağaza içerisinde bulunan üç adet sanal gerçeklik koltuğu ise ziyaretçileri gerçek üstü dünyalara götürecek.

Mağaza içerisinde hizmet veren özel eğitimli Galaxy Danışmanları kullanıcılara birebir danışmanlık hizmeti vererek, kullanıcıların sahip oldukları cihazları daha etkin şekilde kullanmalarına yardımcı olacak. Kullanıcılar, kurulum, veri aktarımı ve yazılım güncelleme hizmetlerinin yanı sıra, cihazı teknik açıdan kapsamlı bir incelemeye tâbi tutan Galaxy Diagnosis cihazından da ücretsiz olarak faydalanabilecek. Satış sonrası destek hizmetinde üst düzey standartları belirleyecek yaklaşım ile teknik hizmetin bir saat içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Mağaza içerisinde verilecek birinci sınıf teknik hizmet ile Samsung teknolojilerinden tüketicilerin kesintisiz olarak faydalanmaları amaçlanıyor.

Samsung Deneyim Mağazası hediyeler ile açılacak

Bu arada Samsung açılışa özel hediyeler de sunacak. Şirketin belirttiğine göre, Samsung Deneyimleme Mağazası’nda 3 Haziran Cumartesi günü açılışa özel olarak Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Book ve Galaxy TabS3 alanlar Harman Kardon Soho kulaklık, yeni Gear 360 veya yeni Gear VR ile birlikte Samsung DeX seçeneklerinden birini hediye olarak almaya hak kazanacaklar. Galaxy S7, S7edge, Note5 ve 2017 A serisi telefonlardan birini alan müşterilere ise su ısıtıcı tasarımlı taşınabilir şarj cihazı hediye edilecek.

3 Haziran Cumartesi günü 13.00, 15.00, 17.00 ve 19.00 saatlerinde düzenlenecek olan özel yarışmalarda ise birincilere Galaxy S8, ikincilere yeni Gear 360 ve üçüncülere kettle tasarımlı taşınabilir şarj cihazı hediye edilecek.

İLGİLİ HABERLER