Teknoloji

Rode yeni markası Rode X ile oyun yayıncılarına özel ürün ve yazılımlar sunacak

rode oyun
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Ses ürünleri pazarının önemli markalarından biri olan Rode oyun yayıncıları ve içerik yapımcılarına yönelik ürün ve yazılımlar sunacağı Rode X markasını duyurdu. Şirket bu yeni birimin açılışını iki yeni mikrofon ve yayıncılara yönelik güçlü bir sanal ses miksi yazılımıyla yaptı.

Rode X ile çağının öncüsü ses deneyimleri sunmayı hedefleyen şirket, yayıncıların ve oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Bunlardan biri olan Unify isimli yazılım, yayıncılar için özel olarak geliştirildi. Kullanım kolaylığına vurgu yapan Rode, Unify’ın farklı yazılımların işlevini tek çatı altında toplayacağını belirtiyor.

Unify ile dört farklı USB mikrofonunu ve ses cihazını mikslemek ya da yönlendirmek mümkün olacak. Buna ek olarak, altı sanal ses kaynağı da Unify ile yönetilebilecek. Böylelikle yayıncılar Unify üzerinden farklı ses kaynaklarını Discord’a veya kendi oyun kulaklıklarına yönlendirebilecek.

Rode Unify ile stüdyo seviyesinde ses işlemesi yapılabileceğini, efektlerin uygulanabileceğini, çoklu kayıtların gerçekleştirilebileceğini belirtti. Rode X ürünlerini satın alanlar Unify’a ücretsiz olarak erişebilecek. Aylık veya yıllık abonelik ile Unify’ı başka markaların ses ürünlerinde kullanmak da mümkün olacak.

rode oyunRode oyun yayıncılarının Unify ile tüm ses kaynakları üzerinde tam kontrol sağlayabileceğinin de altını çiziyor.

Rode oyun yayıncıları için XDM-100 ve XCM-50 adını taşıyan iki yeni mikrofonun duyurusunu yaptı. Bu iki mikrofon arasında XDM-100 daha üst düzey özellikler taşıyor ve buna bağlı olarak daha gelişmiş bir deneyim vadediyor. XCM-50 için 149 dolar, XDM-100 içinse 249 dolar ödemek gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER